iPhone 7 najpopularniejszym smartfonem w Q2 2017

Strategy Analytics podało dane dotyczące najlepiej sprzedających się smartfonów w drugim kwartale bieżącego roku. Ranking został zdominowany przez produkty Apple.

Pierwsze dwa miejsca należą do produktów Apple, najlepiej sprzedającym się smartfonem drugiego kwartału 2017 był iPhone 7, który trafił do 16,9 miliona nabywców. Tuż za nim uplasował się iPhone 7 Plus ze sprzedażą na poziomie 15,1 miliona egzemplarzy. Łącznie do tych dwóch urządzeń Apple należało 8.9% udziału w rynku.

Na trzecim i czwartym miejscu znajdują się flagowce Samsunga – Galaxy S8 (10,2 miliona sprzedanych egzemplarzy) i Galaxy S8 Plus (9 milionów). Połączone siły S8 i S8 Plus dały koreańskiemu producentowi 5,3% udziału w rynku.

Warty odnotowania jest również sukces Xiaomi Redmi 4A, który trafił do 5,5 miliona klientów, co przekłada się na 1,5% udział w runku.

W sumie, w drugim kwartale bieżącego roku, sprzedano na świecie 360,4 miliona smartfonów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

FinTech Digital Congress III zaprasza

Opublikowane przez - 13 listopada 2017 0
Digitalizacja, postęp technologiczny, antycypacja zmieniających się wymagań klientów cyfrowych, innowacyjne modele biznesowe, zmiany w regulacjach i ujednolicanie rynku usług –…

Apple czyści App Store

Opublikowane przez - 16 listopada 2016 0
Apple rozpoczęło porządki w App Store, jak donoszą najnowsze raporty w zeszłym miesiącu amerykańska korporacja usunęła blisko 50 tysięcy aplikacji…