iPhone XR – najlepiej sprzedający się smartfon w Q2 2019 roku w USA

MobilityNewsAutor:
Badania przeprowadzone przez CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) wykazały, najlepiej sprzedającym się smartfonem na amerykańskim rynku w drugim kwartale tego roku jest iPhone XR.

Pomimo niewątpliwego sukcesu XR, raport twierdzi, firma Apple nie odniesie z tego tytułu znacznej korzyści. Jeśli ten trend się utrzyma, niska cena iPhone’a XR może obniżyć średnią cenę sprzedaży do 800 USD.

W poprzednim kwartale średnie ceny sprzedaży wzrosły z powodu wyższego poziomu składowania. Dla porównania, zeszłoroczne aktualizacje pamięci masowej stanowiły 33% całkowitej sprzedaży, podczas gdy w pierwszym kwartale 2019 r. odnotowano wzrost do 38%.

Przychody z podstawowych usług Apple wydają się jednak dość stabilne. Prawie połowa amerykańskich nabywców iPhone’a wybrała płatne usługi iCloud. Około 21% z nich płaci za Apple Music, a 13% korzysta iTunes, ze starszej usługi muzycznej. Do najmniej popularnych usług należy AppleCare.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Lenovo Z2 Plus oficjalnie

Opublikowane przez - 23 września 2016 0
Lenovo zaprezentowało smartfon Z2 Plus, który charakteryzuje się wydajnymi podzespołami i kompaktowymi rozmiarami. Lenovo Z2 Plus został wyposażony w wyświetlacz…

Nokia C1 na nowych renderach

Opublikowane przez - 19 grudnia 2016 0
Nokia już w przyszłym roku powróci na rynek urządzeń mobilnych, jednym z pierwszych urządzeń ma być smartfon Nokia C1, który…