Jak jeździć bezpieczniej, także elektrykiem

Roman PakotaAutor:
Firma Arval Service Lease Polska, lider na rynku wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą, publikuje kolejne materiały z cyklu porad dotyczących bezpiecznej jazdy i poprawnych nawyków za kierownicą. Filmy edukacyjne, przygotowane we współpracy z ekspertami Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara w ramach programu Arval Driving Academy mają ułatwić bezpieczne i efektywne podróżowanie, również samochodami elektrycznymi. Nowy cykl jest elementem strategii Arval Beyond, która zakłada obniżenie liczby wypadków we flocie wynajmowanej przez Arval o 10% do 2025 r.

Jak skutecznie wykorzystać pojemność baterii elektrycznego samochodu i jak odzyskiwać energię? Jak uniknąć poślizgu lub radzić sobie w sytuacji zagrożenia podsterownością lub nadsterownością? W jaki sposób do jazdy powinien przygotować się kierowca i jak powinni być zabezpieczeni pasażerowie? Tego dowiedzieć się można z serii filmików Arval Driving Academy.

Oto tematy poruszane w kolejnej odsłonie cyklu filmów Arval Driving Academy:

  1. Elektrykiem na długie dystanse
  2. Jazda defensywna – bezpiecznie i efektywnie
  3. Jak uniknąć poślizgu
  4. Poślizg podsterowny – jak sobie z nim poradzić
  5. Nadsterowność – jak uniknąć zagrożenia
  6. Przygotowanie kierowcy do jazdy
  7. Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi i zwierzętami

W poprzednich odcinkach kierowcy mogli dowiedzieć się, dlaczego nie warto zwlekać z wymianą opon na zimowe, gdy temperatura spada, jak jeździć po pierwszych opadach śniegu, a także jak uniknąć aquaplaningu i jak bezpiecznie spakować bagaże przed podróżą. Wszystkie filmy obejrzeć można na fanpage’u firmy pod adresem: https://www.facebook.com/ArvalPolska/ oraz na kanale YouTube Arval Polska pod adresem:

https://www.youtube.com/c/ArvalPolska.

Firma Arval od 10 lat prowadzi w Polsce szkolenia dla kierowców flot samochodowych. Programy realizowane są zarówno w zamkniętych, specjalistycznych ośrodkach doskonalenia technik jazdy takich jak Driveland pod Mszczonowem oraz na drogach publicznych. Odpowiadając na potrzeby klientów, ostatnio firma wprowadziła do oferty również kursy w formie online.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane