Jaki był Twitter w 2019 r.

Po statystykach dla Facebooka Sotrender opublikował podsumowanie takich samych dla Twittera. Co się okazało?

Największe profile w porównaniu do 2018 roku pozostają na Twitterze bez większych zmian. Donaldowi Tuskowi udało się zająć 3 miejsce na podium, przesuwając tym samym profil Papieża Franciszka na 5 pozycję. Andrzej Duda awansował z kolei z 6. na 4. miejsce w porównaniu do naszego podsumowania 2018 roku. Największym profilem wciąż pozostaje profil tvn24.

Z kolei najbardziej angażującym i jednocześnie najszybciej rosnącym profilem w 2019 roku był profil Auschwitz Memorial, czego doskonałe odzwierciedlenie zobaczycie w zestawieniu najlepszych tweetów.

W tweetach najczęściej wspominaliśmy profile partii politycznych: PiS i PO oraz portali informacyjnych: tvp.info i tvn24.

Na czele zestawienia najczęściej tweetujących znalazły się głównie profile informacyjne, z numerem 1. – Onet Wiadomości.

5 pozycję zajął z kolei Janusz Piechociński – jedna z bardziej intrygujących postaci na polskim Twitterze.

Radio Maryja – profil, który był najbardziej aktywny na Facebooku w 2019 roku, jak i na Twitterze w 2018 roku, tym razem uplasował się “dopiero” na 3. miejscu. Choć na profilu opublikowano niemal tyle samo tweetów co rok temu (2018: 33 398, 2019: 33 364, czyli jedynie o 34 mniej w 2019 roku) – znacznie więcej tweetów odnotowano na koncie Onet Wiadomości i Polskie Radio 24.

Najlepszy post na Twitterze w 2019 należał do Roberta Lewandowskiego.

Niezmiennie znaczna większość najbardziej angażujących tweetów została opublikowana jednak na profilu Auschwitz Memorial. W TOP15 tweetów 2019 roku, 2 należały również do polityka Dominika Tarczyńskiego. Ewidentnie zmniejszyła się więc różnorodność w tym, co najbardziej angażuje użytkowników platformy.

O tym jaki był rok 2019 dla Facebooka pisaliśmy tutaj

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane