Jaki powerbank wybrać na wakacje i czym się kierować?

Roman PakotaAutor:

Jaki powinien być powerbank na wakacje? Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru, by zachować czujność i nie dać się oszukać? Doradzamy, jak wybrać urządzenie do podładowania zależnie od osobistych preferencji, wymagań oraz wakacyjnych planów.

Pojemność przede wszystkim

Podczas podróży warto wyposażyć się w powerbank, który pomoże nam podładować telefon, tablet, czy aparat fotograficzny. W zależności od rodzaju naszej aktywności, warto postawić na powerbank gwarantujący minimum 20 000 mAh. Takie urządzenie świetnie spisze się szczególnie w miejscach, w których trudno znaleźć gniazdko elektryczne.

Warto zwrócić uwagę, ile portów ładujących posiada powerbank. Jego duża pojemność oraz kilka portów USB daje możliwość podładowania kilku urządzeń jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że ładowanie elektroniki w ten sposób nie jest bezstratne. Powerbank o pojemności 10 000 mAh niekoniecznie da możliwość potrójnego naładowania smartfona z baterią 3 300 mAh. W tym przypadku wiele zależy od zastosowanych komponentów. Dobre jakościowo modele mogą zagwarantować sprawność nawet na poziomie 90%.

Kompromisowe rozwiązanie

Fizyki nie da się oszukać. Ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe mają swoją wagę, a to właśnie z takich konstrukcji składają się wszystkie tego typu urządzenia dostępne na rynku. Warto zatem być czujnym, gdy producent oferuje powerbank, który obiecuje 20 000 mAh i jednocześnie waży tyle samo, co konkurencyjne modele o pojemności 10 000 mAh. Może to świadczyć o zaniżaniu pojemności, z czego zdamy sobie sprawę dopiero w czasie wielogodzinnej podróży, podczas której nie uda się naładować wszystkich potrzebnych urządzeń.

Waga i rozmiar mają znaczenie

Długie podróże często wymagają zabrania ze sobą sporego bagażu. Wówczas waga powerbanku i jego wymiary mają znaczenie. W takiej sytuacji warto zwrócić się w kierunku stosunkowo lekkiego powerbanku o niedużych gabarytach.

Dodatkowe udogodnienia

Polecamy zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia urządzeń. Niektóre z nich mogą być wyposażone w mechanizmy chroniące powerbank przed rozładowaniem, przeładowaniem, nadmiernym napięciem i za dużym prądem, a także ewentualnymi zwarciami. Przydatna może być także dodatkowa latarka. Przed wyruszeniem w dalszą trasę użyteczna może okazać się z kolei obsługa ładowania pass-through, które umożliwia nieprzerwane uzupełnianie energii urządzeń w czasie ładowania samego urządzenia. To spora oszczędność czasu, która w podróży bywa bardzo cenna.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nadchodzi Karma od GoPro

Opublikowane przez - 14 grudnia 2015 0
Drony – coraz modniejsze zarówno zabawki jak i narzędzia do pracy. Ich “twórców” przybywa. Do tego grona, już w 2016…

Wyniki konkursu Mobility przed Galą

Opublikowane przez - 3 lutego 2015 0
Dziękujemy za udział i ogromne zainteresowanie konkursem na fanpage „Gala Mobility Trends”.Wszystkie historie oraz głosy oddane w ankiecie zostały zweryfikowane…