Kamera IP Blaupunkt VIO-H30 – dobry pomysł na spokojne wakacje

Blaupunkt wprowadził na rynek wielozadaniową kamerę IP VIO-H30. Może służyć przede wszystkim  jako urządzenie do monitorowania mieszkania lub biura. W takim zastosowaniu urządzenie sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie domu podczas wakacji. Może być też wykorzystywany jako kamera podłączona do komputera.

VIO-H30 to kolejne rozwiązanie marki Blaupunkt z rodziny Security Smart Home. Urządzenie można bardzo łatwo zamontować w dogodnym miejscu dzięki magnetycznej nóżce.

VIO-H30 ma rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu. 120-stopniowy kąt widzenia w poziomie, 69-stopniowy w pionie oraz 16-krotny zoom cyfrowy zapewniają szeroki kadr. Ponadto kamera spełnia standardy interoperacyjności ONVIF. Kamerę wyposażono w tryb nocny – VIO-H30 dopasowuje intensywność światła podczerwieni, by zrekompensować niedostateczne naświetlenie i oddalenie obiektu.

Blaupunkt VIO-H30 to także dobry sposób na komunikację z domownikami. Użytkownik może uruchomić aplikację Cam4Home (dostępną na systemy Android oraz iOS), co pozwala prowadzić rozmowy i monitoring na żywo. Taka funkcja jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy w domu przebywają osoby starsze lub małe dzieci.

VIO-H30 ma funkcję nagrywania do 5 sekund przed aktywacją alarmu, co w razie jakiegoś zdarzenia dostarczy niepodważalnych dowodów. Urządzenie obsługuje karty microSD do 128 GB. Istnieje usługa przechowywania danych w chmurze dzięki protokołom FTP i NAS. Obudowa spełnia założenia normy IP67.

Dystrybucją produktów Blaupunkt z segmentu Smart Home Security zajmuje się firma NTT System S.A. Kamera jest dostępna w sieciach sklepów Media Expert, Yalu, sklepie NTT oraz Technikalia.pl w spodziewanej cenie 559 zł.

Najważniejsze funkcje i parametry kamery Blaupunkt VIO-H30:

 • Rozdzielczość Full HD 1080p w streamingu i nagrywaniu
 • Streaming i powiadomienia przez aplikację na całym świecie
 • Wykrywacz ruchu z funkcją zapisywania 5 sekund przed zdarzeniem
 • Bardzo szeroki kąt widzenia: 120° w poziomie
 • Wideo: H.264 kodowanie 20 kl./s przy 3 Mpix (2304×1296) oraz 25 / 30 kl./s przy 2 Mpix (1920×1080), zoom cyfrowy: 16x
 • Łatwa instalacja dzięki magnetycznej nóżce i metalowej podstawce
 • Pamięć lokalna: microSD do 128 GB (brak w zestawie)
 • Pamięć w chmurze: możliwość połączenia z FTP i NAS
 • Inteligentny tryb nocny: dopasowuje intensywność IR LED, by zrekompensować małe naświetlenie i oddalenie obiektu (do 10 m)
 • Interoperacyjność: ONVIF

There are 2 comments

 1. Avatar

  Naprawdę dobra rozdzielczość kamery do Smart Home Security. Nie będzie pikseli tylko normalny obraz. Jak na taką jakość to cena jest bardzo przystępna.

  Reply
 2. Avatar

  Zakupiłam kamerę jakiś czas temu, muszę przyznać, że jakość nagrania jest naprawdę wysoka. Nie żałuję zakupu, bo w każdej chwili mogę podejrzeć co robią dzieci, a przy dłuższych wyjazdach wiem, że dom jest zabezpieczony. Myślę, że warto zainwestować w to urządzenie.

  Reply

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Seria premier QNAP

Opublikowane przez - 31 sierpnia 2020 0
Końcówka wakacji przyniosła wysyp nowości tajwańskiego producenta serwów, firmy QNAP. Zaprezentowała ona m.in. dwie nowe serie zaawansowanych NAS-ów, chmurową wersję…