Karta pamięci do dynamicznej fotografii i filmowania

Firma Transcend pokazała nową kartę pamięci stworzoną dla profesjonalnych fotografów. CFexpress 820 typu B to pierwsza karta w tym standardzie w ofercie tajwańskiego producenta.

Zastosowanie w karcie interfejsu PCle umożliwia osiąganie prędkości do 1700 MB/s przy odczycie i 1300 MB/s przy zapisie. Dzięki temu jest ona opcją dla profesjonalistów, którzy oczekują płynnego rejestrowania zdjęć w formacie RAW i zapisywania wideo w rozdzielczościach 4K i wyższych.

CFexpress 820 typu B jest również wstecznie kompatybilna z aparatami i kamerami XQD.

Nośnik dostępny będzie w dwóch wariantach pojemnościowych – 256 GB i 512 GB. Karta sprawdzi się do pracy w wymagających warunkach, takich jak fotografowanie sportu, akcji i długie sesje w plenerze. Wytrzymuje temperatury od -10° C do 70° C.

Funkcjonalność karty można rozszerzyć, stosując specjalne oprogramowanie RecoveRx, oferowane przez producenta. Umożliwi ono płynne zarządzanie pamięcią oraz szybkie i proste odzyskiwanie przypadkowo usuniętych danych.

Producent oferuje 5-letnią gwarancję na sprzęt. Nośniki dostępne będą w Polsce od października w atrakcyjnych sugerowanych cenach 1239 zł za wariant 256 GB i 1879 zł za 512 GB.

Specyfikacja

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane