Kasa wraca od Link4

MobilityNewsAutor:

Link4 we współpracy z NaviExpertem, który został partnerem technologicznym, uruchomiły przedsięwzięcie, którego głównym celem jest zachęta do bezpiecznej jazdy. Kierowcy z wykupioną polisą OC u tego ubezpieczyciela, po spełnieniu kilku warunków mogą ubiegać się o zwrot do 30% wartości tej polisy. Muszą jednak bezpiecznie jeździć.

Jak to działa? Link4 od 26 kwietnia zaczyna dodawać gratis do każdego ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub do pakietu OC+AC nawigację samochodową NaviExpert z zawartym w niej modułem o nazwie Link4 Kasa Wraca. Korzystanie z aplikacji jest dobrowolne i nie ma obowiązku jej instalowania. Pozwala ona ocenić styl jazdy kierowcy – zlicza m.in. przejechany dystans, a także „płynne” oraz „bezpieczne” kilometry, a następnie klasyfikuje kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej.

Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę należy przejechać samochodem z włączoną nawigacją i modułem Link4 Kasa Wraca minimum 200 km w miesiącu uruchamiając aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 kilometrów. Każdy spośród 11 miesięcy analizowanych przez ubezpieczyciela w ciągu roku jest rozliczany oddzielnie, a zwrot składki jest sumą miesięcznych premii. – Kierowcy, którzy nie spełnią warunków bezpiecznej jazdy nie będą karani. Po prostu nie otrzymają premii za bezpieczną jazdę – tłumaczy Agnieszka Wrońska, prezes Link4. Jest jeszcze jeden warunek brzegowy, o którym ubezpieczyciel głośno nie mówi – trzeba przez rok trwania czasu ważności polisy jeździć bezwypadkowo (chodzi o nie spowodowanie wypadku z własnej winy).  – Z naszych badań wewnętrznych wynika, że istnieje duża korelacja między pozytywną zachętą do spokojnej jazdy, a taką jazdą w praktyce. Dlatego założeniem nie jest karanie kierowców, a właśnie zachęcanie do bezpiecznej jazdy – dodał Adam Bąkowski, prezes NaviExpert.

Oceniając styl jazdy kierowcy Link4 bierze pod uwagę przede wszystkim przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, a także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy. Profile powstały na podstawie badań, które Link4 prowadził w ciągu ostatnich 2 lat. W tym czasie zbadano blisko 20 tys. kierowców, którzy przejechali z włączoną aplikacją ponad 20 milionów kilometrów.

Hasłem przewodnim inicjatywy i całej kampanii jest: „Bezpieczna jazda się opłaca, bo w Link4 kasa wraca”.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Więcej niż budżetowiec

Opublikowane przez - 10 września 2015 0
Prestigio wzbogaca smartfonową ofertę o urządzenie ze średniej półki, co odzwierciedla specyfikacja bazująca na czterordzeniowym procesorze wspieranym przez 1GB pamięci…

Nowe funkcjonalności na Instagramie

Opublikowane przez - 10 lipca 2019 0
Instagram zaczął wprowadzać nowe funkcjonalności na platformie do walki z nękaniem, “bullyingiem”. Szczególnie tyczy to najmłodszych użytkowników. Pierwsza funkcja, która…