Komputronik wygrywa z Clean & Carbon Energy

Każda zła passa kiedyś musi się skończyć. Po dwóch niezbyt dobrych dla spółki wiadomościach tym razem przyszedł czas na coś pozytywnego.

18 marca Komputronik otrzymał treść postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 13 marca 2020 r. w sprawie o zapłatę kwoty 5 mln zł wraz z odsetkami z weksla zupełnego z wystawienia Clean & Carbon Energy. Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił punkt 1 wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 3 grudnia 2015 r. oraz wyrok uzupełniający Sądu Okręgowego w Warszawie z 31 marca 2016 r. i umorzył to postępowanie obciążając spółkę kosztami postępowania apelacyjnego. Komputronik potrąci zasądzone koszty z wymagalnymi i nierozliczonymi należnościami od Clean & Carbon Energy.

Postanowienie wpisuje się w postanowienia ugody z 7 listopada 2017 roku, na podstawie której strony zobowiązały się umorzyć postępowania sądowe, przy czy należy zaznaczyć, że Clean & Carbon Energy nie dochowała postanowień sprzeciwiając się umorzeniu, co stanowi naruszenie ugody. Mimo to Sąd Apelacyjny w Warszawie postąpił zgodnie z ugodą i wnioskiem spółki w przedmiocie cofnięcia pozwu oraz umorzył ostatnią otwartą sprawę sądową z udziałem Clean & Carbon Energy.

Postanowienie jest prawomocne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane