Koniec z Androidem Beam?

MobilityNewsAutor:
Android Beam był jedną z najbardziej znanych funkcji, gdy w 2011 roku Google wydał Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Funkcja ta pozwalała na wymianę plików za pośrednictwem NFC, ale wygląda na to, że nie będziemy mogli z niej już korzystać, gdy zostanie uruchomiony Android Q.

Ta funkcja nie jest dostępna w beta programach dla programistów Android Q. Innymi słowy, Android Pie będzie ostatnią wersją Androida oferującą funkcję udostępniania.

Google posiada jednak opcję udostępniania lokalnego w aplikacji Pliki Google. Korzysta z połączenia Bluetooth i lokalnego Wi-Fi, aby umożliwić udostępnianie. Ta funkcja, która ma osiągać prędkość do 480 Mb/s wymaga od użytkowników posiadania aplikacji.

Na szczęście Google udostępni technologię udostępniania na Androida Q. W przeciwnym razie trzeba by było polegać na technologii Bluetooth, plikach Google lub aplikacjach do udostępniania innych firm. Kilku producentów oferowało także swoje własne lokalne opcje udostępniania, takie jak Samsung S-Beam i Huawei Beaw Huawei.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane