Ładowanie w terenie, czyli nowości od Xtorm

Holenderska marka Xtorm wprowadza na polski rynek całą gamę nowych modeli powerbanków oraz nową matę solarną, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie możemy mieć problemy z dostępem do gniazdka elektrycznego. Nowości pozwolą naładować wszelkie urządzenia przenośne – smartfony, tablety, konsole, drony, słuchawki, etc. – podczas weekendowych wycieczek, wakacyjnych wojaży… czy awarii zasilania w czasie pracy.

W ramach serii Xtorm Xtreme firma oferuje obecnie sześć urządzeń – 5 powerbanków o pojemności od 5 000 do 20 000 mAh (w tym trzy wyposażone we wbudowane panele fotowoltaiczne) i mocy sięgającej 30W oraz matę solarną pozwalającą w sprzyjających warunkach zapewnić do 21W mocy ładowania. Wszystkie nowości zaprojektowano tak, by idealnie wpisywały się w potrzeby użytkowników współczesnych urządzeń mobilnych – tzn. oferowały porty USB-A i USB-C oraz obsługiwały szybkie ładowanie.

Pierwszą z nowości jest debiutujący w sklepach w ciągu kilku tygodni powerbank Xtorm Rugged 20 000 mAh 30W, wyposażony w złącze USB-C PD, pozwalające mu na szybkie ładowanie urządzeń obsługujących PD 30W. Urządzenie jest zamknięte w solidną, wodo/wstrząso/pyłoodporną obudowę (spełniającą wymagania certyfikatu IP65) i ma wbudowaną latarkę 100 lm. Ma ono również cztery porty (USB-C PD 30W, USB-C PD 15W, 2x USB Quick Charge 3.0 18W – port USB-C może być wykorzystywany zarówno do ładowania innych urządzeń, jak i powerbanka).

Powerbank szybko ładuje nie tylko inne urządzenia, ale również sam może być błyskawicznie ładowany – z pomocą ładowarki 30W naładujemy go do pełna zaledwie w 3 h. Dodajmy, że w sklepach jest już dostępny mniejszy wariant tego modelu – Xtorm Powerbank Rugged 10000 mAh 18W – który od „starszego brata” różni się mniejszą pojemnością, mniejszą liczba portów USB (3) oraz nieco niższą mocą ładowania (18W).

Podczas weekendowych/wakacyjnych wędrówek idealnym uzupełnieniem opisanego powyżej modelu będzie mata solarna Xtorm XAP275U 21W, która szybko i sprawnie może naładować zarówno dowolny powerbank, jak i smartfon/tablet/nawigację GPS, etc. Oczywiście, najlepszą wydajność ładowania uzyskamy podczas słonecznych dni – jednak urządzenie potrafi również efektywnie dostarczać energii podczas zachmurzenia (dzięki zastosowaniu w nim najbardziej wydajnych paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku cywilnym – SunPower).

Dzięki 2 portom ładowania (USB-C i USB) mamy możliwość ładowania 2 urządzeń jednocześnie, a same panele obudowane są nylonową powłoką (600D), chroniąco przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniami. Wyświetlacz LCD pokazuje wydajność panelu słonecznego i wartość mocy ładowania, zaś oczka na obudowie pozwalają wygodnie montować i troczyć matę np. do plecaka, namiotu itp.

Dla osób, które poszukują produktów łączących zalety powerbanków i mat solarnych idealna będzie któraś z trzech pozostałych nowości Xtorm – czyli 3 modeli powerbanków z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi:

Xtorm Super Charger 10000 mAh 20W – przemyślny, wygodny w użyciu powerbank 20 000 mAh z rozkładanym, podwójnym panelem słonecznym SunPower. Można go również oczywiście ładować tradycyjnie, z gniazdka.

Urządzenie wyposażono w dwa klasyczne porty USB oraz 1 złącze USB-C PD 20W. Powerbank spełnia wymagania certyfikatu IPX4 i wyposażony został w „oczko”, pozwalające przytroczyć go np. do plecaka.

Xtorm Powerbank Solarny 10000 mAh 20W – kompaktowy, wyposażony w umieszczony na boku obudowy panel SunPower powerbank o pojemności 10 000 mAh. Zwarta, odporna na wstrząsy i zachlapanie obudowa ma specjalne oczko i karabińczyk, z pomocą których można przypiąć urządzenie do plecaka.

Do dyspozycji użytkownika są dwa porty: standardowe USB oraz 1 USB-C PD 20W (ten ostatni służy zarówno do ładowania urządzeń zewnętrznych, jak i samego powerbanka). Przydatną funkcją dodatkową jest również latarka umieszczona na boku obudowy. Oba powerbanki obsługują standard ładowania 20W, obsługiwany przez najnowsze iPhone’y 12.

XTORM Powerbank solarny 5000 mAh 20W – mniejszy brat opisanego powyżej modelu, oferujący wszystkie jego zalety przy mniejszej pojemności – 5 000 mAh (dzięki czemu urządzenie jest jednak wyraźnie mniejsze i lżejsze). Wyposażono go w dwa porty – USB-A oraz USB-C.

Co istotne, cechą wspólnych wszystkich nowych produktów jest zastosowanie w nim najwyższej jakości ogniw oraz paneli fotowoltaicznych, a także zaawansowanego układu zabezpieczającego Xtorm, który chroni ładowany sprzęt przed przegrzaniem/przeładowaniem i automatycznie dobiera optymalny prąd ładowania.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wyniki kwartalne LG

Opublikowane przez - 12 sierpnia 2020 0
W II kwartale przychody koreańskiego koncernu wyniosły 10,61 mld USD i były niższe o 17,9% od ubiegłorocznych w tym samym…