Lenovo Z6 i Snapdragon 730

MobilityNewsAutor:
Lenovo jeszcze nie wprowadziło podstawowej wersji Z6, mimo, że mamy już Z6 Pro i Z6 Youth/Lite. Nie wiemy jeszcze za dużo do tej pory, ale firma VP Chang Cheng wypuściła długi zwiastun o chipsecie, aby dać nam jakiekolwiek informacje.

Lenovo Z6 będzie wyposażony w procesor znanej marki Qualcomm – Snapdragon 730. Procesor został wykonany w procesie technologicznym 8nm, który zyskuje ostatnimi czasy popularność również w odniesieniu do komputerów stacjonarnych i laptopów. Telefon będzie posiadał podobną architekturę CPU co Snapdragon 855, aczkolwiek zapewni niższą cenę.

Obecny flagowiec Qualcomm posiada jeden rdzeń na 2.84 GHz, gdy Snapdragon 730 posiada dwie jednostki Kryo 470 bazujące na częstotliwości 2.2 GHz, pozostałe 6 zegarów ma 1.8 GHz. Lenovo z przyjemnością ogłasza, że ich chipset będzie szybszy niż zeszłoroczny Snapdragon 845.

Niedawno do internetu wyciekły pewne informacje odnośnie specyfikacji modelu i możemy tam znaleźć między innymi wspomniany procesor Snapdragon 730, 8GB pamięci i 18W szybkim ładowaniu.

Mimo, że data premiery nie została jeszcze potwierdzona, wygląda na to, że Z6 trafi na na Chiński rynek przed końcem miesiąca. Szacowana cena produktu powinna wynosić 1999 yuan’ów, czyli około 1100 złotych.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

LG wycofuje się z Chin?

Opublikowane przez - 6 lutego 2018 0
LG ma sporo cierpliwości do swojego działu mobilnego, który przynosi straty już jedenasty kwartał z rzędu! Dzisiejsze informacje sugerują, że…