Lepszy zasięg 4G LTE w turystycznych miejscowościach od Orange

Roman PakotaAutor:
Klienci Orange będą mogli skorzystać z 315 dodatkowo wzmocnionych stacji bazowych oraz 3 nowych i 14 mobilnych. Wszystkie będą pracować w popularnych regionach turystycznych w Polsce. To oznacza szybszy internet oraz lepszy zasięg na wakacjach.

Co roku wzrasta ilość danych przesyłanych przez sieć Orange Polska. Połowę z przesyłanych danych stanowią pliki wideo. W lipcu ubiegłego roku klienci przesłali w nadbałtyckich regionach nawet cztery razy więcej danych niż w tym samym miejscu poza sezonem.

Możliwe, że w tym roku potrzeby klientów będą jeszcze większe. Z tego powodu Orange Polska rozbudował pojemność sieci 4G LTE w popularnych miejscowościach wypoczynkowych o średnio 78%. Dzięki temu korzystający z niej odczują poprawę jakości. Łącznie Orange Polska w rozwój sieci mobilnej zainwestował w 2018 roku 339 mln zł.

Nad Bałtykiem urlopowicze skorzystają ze wzmocnionej sieci mobilnej m.in. w Krynicy Morskiej, Stegnie, Sztutowie, Darłowie, Kołobrzegu, Dziwnowie, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Inwestycje na półwyspie helskim i w powiecie węgorzewskim przeprowadzono już w ubiegłym roku. Na Kaszubach sieć została wzmocniona w Kartuzach, Brodnicy Górnej, Kościerzynie i Skorzewie. Prace na Mazurach toczyły się w miejscowościach Gołdap, Giżycko, Mikołajki, Piecki, Ruciane-Nida i Kruklanki. Miłośnicy górskich wycieczek zauważą zmiany w okolicach Nowego Targu, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Zakopanego, Starego Sącza, Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina oraz w dużej części Kotliny Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Samsung glamour

Opublikowane przez - 4 maja 2015 0
Przy okazji premiery najnowszych modeli smartfonów Samsung Galaxy – modeli S6 i S6 Edge, zaprezentowana została bogata kolekcja akcesoriów zaprojektowanych…