lg watch w7

LG patentuje modułowego smartwatcha, może być ciekawie

Pamiętacie jeszcze eksperymentalny, modułowy smartfon LG G5? Choć bez wątpienia pomysł był ciekawy, to nie uzyskał aprobaty odbiorców i stał się przysłowiowym “gwoździem do trumny” mobilnego oddziału firmy. Po latach koreański producent powraca z modułami, tym razem w formie smartwatcha.

Jak zauważyła redakcja serwisu LetsGoDigital, do amerykańskiego urzędu patentowego (USTPO) trafił ciekawy smartwatch LG. Z opublikowanych  materiałów wynika, że koreański producent chce wyposażyć zegarek w aparat. Jednak nie to jest w nim najciekawsze – aparat ma być opcjonalny i umieszczony w oddzielnym module, który przymocujemy do opaski zegarka. Użytkownik sam będzie decydował kiedy i jak wykorzysta dodatkowe możliwości smartwatcha.

lg smartawtch

Na materiałach patentowych wyraźnie widać, że LG ma co najmniej kilka pomysłów na montaż i umiejscowienie dodatkowego modułu. Sugeruje się, że aparat będzie nam mógł posłużyć nie tylko do robienia zdjęć. Kamerka będzie mogła np. rozpoznawać przedmioty z otoczenia, co w połączeniu z SI i oprogramowaniem pozwoli na uzyskiwanie dodatkowych informacji, jak np. wartość kaloryczną konkretnego produktu.

Oczywiście obecność patentu nie oznacza jeszcze, że taki smartwatch w ogóle powstanie. Trzeba jednak przyznać, że propozycja LG wydaje się ciekawa.

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Zestaw 5 w 1 od Play

Opublikowane przez - 17 lutego 2016 0
  Play wprowadził ofertę all-in-one, czyli 5 urządzeń w 1 pakiecie. W jej skład wchodzą: Tablet Alcatel Pixi 8 (WiFi)…