LG szykuje smartfon ze zwijanym ekranem?

Rok 2019 przyniósł nam pierwsze smartfony z elastycznym, składanym ekranem. Okazuje się jednak, że ambicje producentów sięgają znacznie dalej – LG właśnie rozpoczęło ofensywę związaną z urządzeniem mobilnym wyposażonym w zwijany ekran.

LG nie posiada jeszcze w swoim portfolio smartfonu z elastycznym ekranem, ale możliwe, że koreański producent chce pójść krok dalej. Firma złożyła do EUIPO (Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) aż dziesięć wniosków związanych ze znakami towarowymi, których nazwy i opisy jasno sugerują powiązania ze smartfonem wyposażonym w zwijany ekran. Wśród zgłoszony nazw pojawiły się m.in.: Bi-Roll, Dual Roll, E Roll oraz Rotolo.

Co ciekawe, smartfon ze zwijanym ekranem w wypadku LG wcale nie brzmi tak nieprawdopodobnie. Producent już wcześniej zademonstrował telewizor wyposażony w podobną technologię. Możliwe, że przy odpowiednich środkach i miniaturyzacji komponentów LG uda się zastosować ją również w smartfonach.

LG EUIPO

LG EUIPO

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane