Lime ogłasza pilotażowe wdrożenie wymiennych baterii

Roman PakotaAutor:

Lime rozpoczął pilotażowe wdrożenie technologii wymiennych akumulatorów w najnowszym modelu e-hulajnogi w Paryżu. Rozwiązanie to pozwala na ładowanie urządzeń bez konieczności transportowania ich do i z miejsca ładowania każdego dnia. Tym samym ogranicza zużycie hulajnóg.

Ogłoszenie dotyczące wymiennych baterii stanowi kamień milowy w działalności Lime. Jest to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, który jest priorytetem dla firmy. W ubiegłym roku Lime nawiązał partnerstwo z wieloma przedsiębiorstwami zajmującymi się energią odnawialną na całym świecie, aby zasilać swoje magazyny w sposób przyjazny środowisku. Firma wprowadziła również rowery cargo do transportu hulajnóg w Europie oraz ogłosiła zastąpienie dotychczas wykorzystywanej firmowej floty pojazdów przez bezemisyjne samochody dostawcze.

Lime przeprowadzi pomiary efektywności biznesowej pilotażowego wdrożenia i oceni poszczególne jego etapy w kontekście wpływu na środowisko. Na podstawie wyników firma planuje rozpoczęcie wymiany floty i wprowadzenie pojazdów wyposażonych w wymienne baterie.

W Polsce po roku działalności Lime, użytkownicy hulajnóg zapobiegli emisji blisko 76 ton dwutlenku węgla, a przejazdy przy wykorzystaniu aplikacji Lime pozwoliły w tym okresie na zaoszczędzenie około 438 tys. litrów paliwa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Samsung kończy z serią Galaxy J

Opublikowane przez - 9 kwietnia 2019 0
Samsung poinformował, że kończy z serią niskobudżetowych smartfonów – Galaxy J. Sympatycy urządzeń koreańskiego producenta poszukujący nieco tańszych smartfonów powinni…