Lime wprowadza hulajnogi elektryczne do Krakowa

Lime przybywa do Krakowa, a pierwsze hulajnogi Lime mają wyjechać na ulice w ten weekend. Kraków jest czwartym miastem w Polsce, które wraz z Warszawą, Wrocławiem i Poznaniem wypuszcza hulajnogi Lime. Dołącza do sieci ponad 50 miast w Europie, aby zaoferować indywidualną mobilność osobom poruszającym się po mieście, zapewniając sobie odpowiedni dystans do innych osób.

Flota 400 hulajnóg będzie dostępna w strategicznych lokalizacjach miasta, zapewniając bezpieczną alternatywę dla tego, jak ludzie mogą się poruszać. Przejazd z ulicy Pawiej na Plac Nowy zajmie teraz tylko 8 minut.

  • Lime uruchamia 400 hulajnóg w Krakowie 29 maja i oferuje bezpłatne przejazdy dla nowych użytkowników oraz atrakcyjną ofertę dla osób, które już wcześniej wypróbowały Lime w innym mieście
  • Lime jest partnerem dla zrównoważonych i miejskich potrzeb Krakowa
  • Lime  zwiększył higienę i bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników i pracowników

Mikromobilność odgrywa kluczową rolę w płynnym przemieszczaniu się ludzi po miastach, a jako indywidualna forma transportu hulajnogi mogą pomóc wypełnić integralną lukę transportową w tym ważnym czasie. Z tej okazji Lime udostępnia nowym użytkownikom aplikacji w Krakowie kod do bezpłatnej jazdy do 10 zł (14 minut). Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać następujący kod w aplikacji w sekcji Portfel w zakładce Promocje: LIMEWKRAKOWIE, z której można korzystać do końca czerwca. Ponadto Lime będzie oferować tańsze przejazdy ze zniżką dla wszystkich użytkowników w dniach 29-31 maja z kodem LIMEKOCHAKRAKOW8 zł za każdy przejazd do 30 minut przez 3 dni (piątek, sobota, niedziela).

Według Tom Tom Traffic Index za 2019 r. Kraków zajmuje 9 miejsce wśród miast o największym natężeniu ruchu w Europie. Podobnie jak w wielu innych miastach europejskich Kraków stoi przed poważnym problemem związanym z zanieczyszczeniem powietrza. W mieście na 1000 mieszkańców przypada obecnie 550–600 samochodów. Zmniejszając liczbę samochodów na drogach, Lime zmniejsza zatłoczenie i zmniejsza zanieczyszczenie, czyniąc miasta bardziej znośnymi w przyszłości.

Dzięki ponad 130 milionom przejazdów na całym świecie, Lime wyeliminowało ponad 51,5 miliona km podróży samochodowych i zaoszczędziło ponad 11 000 ton metrycznych emisji dwutlenku węgla lub 1 300 000 galonów gazu lub równowartość odebrania ponad 2500 samochodów z drogi na rok.

Środki higieny są wzmocnione

Mimo że ryzyko zakażenia COVID-19 jest bardzo niskie w przypadku przedmiotów i powierzchni, Lime zintensyfikowało wszelkie środki higieny, aby chronić zarówno użytkowników, jak i personel. Ulepszyliśmy nasze metody czyszczenia i zwiększyliśmy częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji naszych hulajnóg. Czyścimy wszystkie części hulajnóg, które są dotykane przez ludzi i używamy tylko produktów zalecanych przez sanepid.

Kampania edukacyjna dla użytkowników

Lime przypomina o najlepszych praktykach w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, w tym:

  • Zachowaj ostrożność, sprawdź hulajnogę, aby upewnić się, że koła, hamulce, światła i rama są w dobrym stanie.
  • Umyj ręce lub użyj zdezynfekuj preparatem, który w co najmniej 60% jest na bazie alkoholu, kiedy dotrzesz do miejsca docelowego. Noś rękawiczki, kiedy możesz.
  • Jeździj samodzielnie dla bezpieczeństwa i dystansu społecznego; utrzymaj odległość co najmniej 2 metrów od innych.
  • Zidentyfikuj najbezpieczniejszy sposób poruszania się, uważaj na pieszych i inne pojazdy oraz miej na uwadze sygnalizację świetlną i znaki drogowe.
  • Bądź czujny na swoje otoczenie oraz potencjalne zagrożenia na drodze.

Jak działa Lime?

Aby korzystać z Lime, wystarczy pobrać aplikację założyć konto, zlokalizować hulajnogę na mapie i odblokować ją naciśnięciem przycisku. Po zakończeniu jazdy, należy zaparkować hulajnogę w bezpiecznym miejscu, zakończyć przejazd i zrobić zdjęcie. Jazda na hulajnodze Lime kosztuje 3 zł za odblokowanie, a każda minuta jazdy  jest dodatkowo płatna 0,50 zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowe tablety Lenovo na MWC

Opublikowane przez - 2 marca 2015 0
Lenovo zaprezentował trzy nowe tablety dla użytkowników indywidualnych: 2 tablety z serii A z systemem Android — Lenovo TAB 2 A8 i A10-70 — oraz ideapad…