Mała pochwała wszechstronności

971 0

Kolejna zabawka do testów, gdzie mogłoby się wydawać, że poczciwy pendrive jest urządzeniem na tyle nieskomplikowanym i podstawowym, że trudno w tej dziedzinie o jakąś innowacyjność. A może jednak? SanDisk iXpand Flash Drive Luxe nie tylko oferuje do 256 GB przestrzeni na dane, ale dodatkowo można go podłączyć do większości smartfonów, komputerów i tabletów.

Czym jest nowy produkt SanDisk? Najprościej rzecz ujmując, jest to pendrive, wyposażony w dwa najpopularniejsze obecnie porty komunikacyjne – USB-C oraz Lightning. Ten pierwszy stał się już de facto standardem w świecie smartfonów z Androidem, bo trudno byłoby chyba znaleźć w miarę nowy model, wyposażony w inne złącze, komputerów PC, tabletów z Androidem oraz iOS-em, ten drugi znajdziemy we wszystkich urządzeniach z serii iPhone.

Prosty patent na przenoszenie danych

I to właśnie w tym połączeniu tkwi kluczowa cecha SanDisk iXpand Flash Drive Luxe. Decydując się na to urządzenie zyskujemy jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów na przenoszenie/kopiowanie/współdzielenie danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami.

Przykładowo zarejestrowaliśmy film 4K na smartfonie i chcemy go błyskawicznie przenieść na dysk komputera. Wystarczy potem podpiąć SanDisk iXpand Flash Drive Luxe, skopiować film na niego, a podpiąć urządzenie do komputera, lub laptopa. Do tego smartfonie kończy się miejsce na zdjęcia, a nie chcemy ich kasować. Podłączamy pendrive’a, przenosimy zdjęcia i archiwizujemy je na dowolnym urządzeniu.

Life: SanDisk Ixpand Flash Drive Luxe

Oczywiście, znaczną część z tych operacji można również realizować w inny sposób. Choćby kopiując dane w sieci, synchronizując za pośrednictwem chmury czy lokalnego serwera, czy też po prostu przesyłając je e-mailem… praktyka pokazuje jednak, że wiele osób decyduje się na najprostsze rozwiązania.

Stylowo… i wygodnie

Dodajmy do tego przyzwoitą szybkość zapisu/odczytu, możliwość zapisania do 256 GB danych (dostępne są też wersje 64 i 128 GB) oraz obrotową obudowę z oczkiem, która pozwala na wygodny dostęp do obu wbudowanych wtyczek oraz na wygodne przypięcie pamięci np. do kluczy czy plecaka.

Warto też wspomnieć, że w przypadku urządzeń Apple do wykorzystania możliwości urządzenia niezbędne jest zainstalowanie aplikacji iXpand Drive (dostępnej nieodpłatnie w App Store). Na wszystkich platformach można za to bezpłatnie korzystać z funkcji szyfrowania zapisywanych danych.

Skrócona specyfikacja:

Pojemność – 64 GB

Interfejs – USB 3.1 pierwszej generacji

Złącze

  • Lightning
  • USB-C

Wymiary (L x W x H)

50mm x 15.6mm x 8.7mm

Related Post

There are 1 comments

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *