Mario powraca na urządzenia mobilne, Nintendo zapowiada – Dr. Mario World

W 2016 roku Nintendo wydało pierwszą, w swojej historii, grę dedykowaną smartfonom – Super Mario Run. Niestety produkcja nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Nie zniechęciło to jednak japońskiego producenta, który regularnie wydaje gry oparte o swoje popularne marki. Dość niespodziewanie, amerykański oddział mobilny Nintendo zdradził, że już w lato zagramy w Dr. Mario World.

Seria Dr. Mario była zawsze związana z gatunkiem gier logicznych. Celem gry, z reguły, było wyeliminowanie wirusów poprzez ukończenie logicznych zagadek i puzzli. Śmiało możemy założyć, że podobną drogą podąży Dr. Mario World. Z opublikowanych dzisiaj informacji dowiedzieliśmy się jedynie, że produkcja zmierza na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Wstępną datę premiery ustalono na początek lata. Gra powstaję przy współpracy Nintendo i LINE.

Przy okazji, japoński producent przekazał nam również, że wyczekiwana mobilna odsłona serii Mario Kart zaliczy opóźnienie. Mario Kart Tour otrzymamy najwcześniej w lecie bieżącego roku.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Status zasięgu LTE w Play

Opublikowane przez - 18 listopada 2015 0
Obecnie w zasięgu LTE Play znajduje się 2485  miejscowości, w tym: 1545 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców (387 miast powyżej…