microSD PRO Plus 128 GB – nowa karta pamięci do smartfonów od Samsunga

MobilityNewsAutor:

Samsung Electronics zaprezentował najnowszą kartę pamięci microSD PRO Plus 128 GB. Jej konstrukcja wykorzystuje zaawansowaną technologię pamięci Flash NAND MLC. PRO Plus 128 GB to karta stworzona z myślą o coraz liczniejszej grupie użytkowników kamer sportowych, dronów, smartfonów klasy premium oraz cyfrowych lustrzanek i bezlusterkowców z funkcją nagrywania i odtwarzania wideo w rozdzielczości 4K. Z szybkości i pojemności karty ucieszą się również użytkownicy zaawansowanych smartfonów.

s-500-500

 Pojawienie się nowej klasy urządzeń, takich jak kamery sportowe i drony, sprawiło, że użytkownicy oczekują od swoich kart pamięci coraz większych możliwości – powiedział Un-Soo Kim, Senior Vice President of Branded Product Marketing, Memory Business at Samsung Electronics. – Obserwujemy szybki wzrost liczby odtwarzanych i nagrywanych materiałów wideo w jakości 4K UHD, a tym samym rosnącą potrzebę zapewnienia większej pojemności pamięci i szybszych transferów. Wprowadzenie na rynek karty microSD PRO Plus 128 GB jest efektem zaangażowania firmy Samsung w tworzenie najlepszych w swojej klasie kart pamięci, które zaspokajają szybko zmieniające się potrzeby współczesnych użytkowników.

Karta pamięci microSD PRO Plus 128 GB uzupełnia linię produktów PRO Plus firmy Samsung, które zostały wprowadzone na rynek w wersjach 32 GB i 64 GB w maju 2015 r. Konstrukcja karty 128 GB bazuje na najwyższej jakości pamięci flash NAND MLC z obsługą prędkości UHS-I Speed Class 3 (U3) oraz Speed Class 10. Produkt oferuje największą w branży prędkość odczytu i zapisu, które sięgają odpowiednio nawet 95 MB/s i 90 MB/s.

Nowa karta jest przystosowana do przechowywania i przenoszenia profesjonalnej jakości zdjęć oraz odtwarzania i nagrywania materiałów wideo w jakości 4K UHD. Kamera umożliwia nagranie do 3 godzin i 50 minut wideo 4K UHD lub 16 godzin i 20 minut wideo w jakości Full HD w kamerach sportowych. Ponadto na karcie pamięci microSD PRO Plus 128 GB można przechowywać do 10 940 zdjęć lub 30 670 utworów MP3 (wielkości szacunkowe na podstawie zakładanych przez firmę Samsung ustawień użytkownika i konfiguracji).

Karta microSD PRO Plus 128 GB jest kompatybilna z każdym urządzeniem, które posiada gniazdo microSD i obsługuje karty pamięci o tej pojemności. Ponadto jest wodoodporna (IEC 60529, IPX7) oraz odporna na działanie temperatury, promieniowania rentgenowskiego i pól magnetycznych. Urządzenie jest objęte 10-letnią gwarancją. Karta może być używana w temperaturze od -25°C do 85°C i przechowywana w temperaturze od ‑40°C do 85°C. Zapisane na niej dane są zabezpieczone przed działaniem promieni rentgenowskich oraz pola magnetycznego o sile 15 000 Gs, co stanowi odpowiednik tomografu MRI.

Samsung rozpocznie sprzedaż karty pamięci microSD Pro Plus 128 GB w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: Samsung

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nadchodzi Cubot Z100 Pro

Opublikowane przez - 11 sierpnia 2016 0
Niebawem do portfolio marki Cubot dołączy kolejny model Cubot Z100 Pro, smartfon z 3GB RAM za około 400 złotych. Cubot…