Microsoft kończy obsługę swojego mobilnego systemu operacyjnego

Roman PakotaAutor:
Dzisiaj kończy się obsługa wszystkich produktów Windows 10 Mobile. Nie będzie już nowych aktualizacji zabezpieczeń, poprawek niezwiązanych z zabezpieczeniami ani bezpłatnej pomocy technicznej.

Aplikacje Office na telefony komórkowe z systemem Windows 10 będą obsługiwane do 12 stycznia 2021 r. Oznacza to, że Word, Excel, PowerPoint i OneNote będą nadal otrzymywać aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa.

Jednak Microsoft nadal zaleca przejście na urządzenie z Androidem lub iOS i używanie aplikacji Office na te platformy.

Windows 10 Mobile pojawił się na scenie w 2015 roku, zasilając Lumię 950, 950 XL i 550. Ta wersja oficjalnie usunęła nazwę „Windows Phone” i zaprezentowała się jako wersja ARM systemu Windows 10.

Sklep z aplikacjami Windows Phone 8.1 zamyka swoje drzwi 16 grudnia. Sklep dla systemu Windows 10 Mobile będzie działał jeszcze przez jakiś czas. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że również się zamknie, gdy Microsoft zakończy obsługę aplikacji Office.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nexus 5X od dziś w Play

Opublikowane przez - 4 listopada 2015 0
Od dziś do oferty standardowej Play trafia LG Nexus 5X. Od tygodnia prowadzona była jego przedsprzedaż. Cennik-LG-Nexus-5X źródło: Play

Wystartował CeBIT 2015

Opublikowane przez - 16 marca 2015 0
Dziś rozpoczęły się w Hanowerze targi CeBIT 2015. Potrwają do piątku. Krajem partnerskim tej edycji zostały Chiny, a motywem przewodnim…