Microsoft oficjalnie zaprezentował nową konsolę – Xbox One S All-Digital

Microsoft w ostatnim odcinku Inside Xbox potwierdził to, o czym plotkowano od dawna – pierwszego Xboxa One pozbawionego napędu optycznego.

Xbox One S All-Digital Edition to pierwsza w historii Microsoftu konsola, która została pozbawiona napędu optycznego. Oczywiście wiąże się to z niższą ceną urządzenia, która wynosić będzie 250 dolarów, czyli dokładnie 50 dolarów mniej od oficjalnej ceny klasycznego Xboxa One S.

Nowa konsola Microsoftu będzie dostępna wyłącznie z dyskiem o pojemności 1TB. Nabywcy urządzenia otrzymają dodatkowo trzy preinstalowne gry (Forza Horizon 3, Minecraft i Sea of Thieves) oraz mały bonus w postaci promocyjnej ceny (1$) na trzy miesiące usługi Xbox Game Pass.

Xbox One S All-Digital Edition trafi na sklepowe póki już 7 maja. Czy ten eksperyment uda się Microsoftowi? Śmiem wątpić, 250 dolarów, to według obecnego kursu około 962 złote – całkiem sporo. Jeśli dodamy do tego fakt, że w polskich sklepach można kupić Xboxa One S poniżej 900 złotych, to wychodzi nam na to, że konsola pozbawiona napędu optycznego będzie nas kosztować więcej od tej z napędem. Pomysł Microsoftu był dobry, ale producent przerachował z ceną startową nowej konsoli.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Huawei z nowym rekordem

Opublikowane przez - 28 grudnia 2016 0
Chiński producent niejednokrotnie podkreślał, że ma bardzo ambitne plany. Celem na ten rok było 140 milionów smarfonów dostarczonych na rynek…

Kompaktowy i wydajny rejestrator

Opublikowane przez - 20 kwietnia 2015 0
Prestigio wprowadza do sprzedaży rejestrator samochodowy posiadający wszelkie potrzebne funkcjonalności oraz tryb nagrywania Full HD.   Ważący 48 gram RoadRunner…