Microsoft przejmuje ZeniMax Media i studio Bethesda Softworks

Microsoft ogłosił plany akwizycji ZeniMax Media, spółki matki twórcy i wydawcy gier Bethesda Softworks. Ta ostatnia firma to jeden z największych deweloperów gier na świecie. W ramach umowy Microsoft przejmie ZeniMax Media za kwotę 7.5 mld USD.

Bethesda wnosi do rodziny Xbox portfolio gier oraz rozwiązania technologiczne. Projekty tego studia zyskały uznanie krytyków oraz status bestsellerów m.in. The Elder Scrolls i Fallout.

Po transakcji Microsoft zwiększy liczbę posiadanych studiów kreatywnych z 15 do 23. Ponadto nadchodzące tytuły ze studia trafią do usługi subskrybenckiej Microsoftu w dniu premiery ich wersji na Xbox czy PC.

Fenomen kulturowy jaki powstał wokół gamingu sprawił, że jest on największą i najszybciej rosnącą formą rozrywki na świecie – według szacunków sektor ten osiągnie przychody przeszło 200 mld USD w 2021 r.

Jego motorem napędowym są gry oraz usługi cloud-gamingowe, jak Xbox Game Pass, który obecnie przekroczył liczbę 15 mln subskrybentów.

Dzięki poczynionym inwestycjom w content, społeczność oraz chmurę obliczeniową, strategia gamingowa Microsoft wyróżnia spółkę na tle konkurencji, oferując użytkownikom możliwość gry w dowolne tytuły, z kimkolwiek i kiedykolwiek chcą.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane