Microsoft wraca na łono producentów smartfonów

Wszyscy dobrze wiemy jak zakończyła się przygoda Microsoftu z rynkiem smartfonów. Zarówno oferowane przez producenta urządzenia, jak i system operacyjny, nie podbiły serc użytkowników, co ostatecznie spowodowało rozbrat Microsoftu ze smartfonami. Okazuje się jednak, że gigant z Redmond może nas w przyszłym roku zaskoczyć nową konstrukcją.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Microsoft chce w przyszłym roku przeprowadzić ostrą ofensywę związaną z hardwarem. W planach producenta są: nowe laptopy i tablety z linii Surface, nowa konsola do gier z serii Xbox oraz, co najbardziej zaskakujące, smartfon.

Nie będzie to jednak standardowy smartfon tylko hybryda wpisująca się w przyszłoroczny trend urządzeń z elastycznym, składanym ekranem. Póki co, sprzęt Microsoftu używa nazwy kodowej Project Andromeda i jeśli wierzyć dzisiejszym informacjom, to ma on zaoferować jakość urządzeń z linii Surface i działać pod kontrolą systemu Windows. Śmiało możemy założyć, że nie chodzi tu o Windows Phone, który już dokonał żywota, lecz o pełnoprawny system Windows 10 z drobnymi usprawnieniami i poprawkami.

Czy Microsoft rzeczywiście rzuci wyzwanie Samsungowi, Huawei, LG i innym producentom, którzy pracują nad składanymi smartfonami? Wiele na to wskazuje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Nowa era smartfonów Nokia

Opublikowane przez - 28 lutego 2017 0
HMD Global, wyłączny licencjobiorca marki Nokia, zaprezentował nową generację smartfonów. Nowa oferta, która wkrótce ma być dostępna na całym świecie,…