Microsoft wycofa się z rynku mobilnego?

MobilityNewsAutor:

Pewnie dla wielu z was nie będzie to wielkim zaskoczeniem, oddział mobilny amerykańskiego giganta notuje ogromne straty.

microsoft logo

Niestety pomimo usilnych prób, już od wielu lat nie udaje się Microsoftowi nawiązać rywalizacji z największymi konkurentami. Co gorsza obecnie ciężko amerykanom nawet utrzymać stabilną pozycję na rynku. W najnowszym wyniku kwartalnym Microsoftu (od kwietnia do 30 czerwca) dział mobilny przyniósł o 70% mniejszy przychów niż w analogicznym okresie minionego roku. Jak widać spadek jest ogromny, jednak pojawia się mała nadzieja a mianowicie w serii produktów Surface, których sprzedaż wzrosła o 9% w porównaniu do ubiegłego roku. Dodatkowo na nowo odżyły plotki o Surface Phone, czyli urządzeniu o którym słyszymy już od dłuższego czasu, ale wciąż tak naprawdę nic o niem nie wiadomo.

Według najnowszych plotek Surface Phone mógłby zadebiutować już w przyszłym roku a na pokładzie urządzenia miałby się znaleźć procesor Snapdragon 830 oraz 8GB pamięci RAM, potężna maszyna, ale ile w tym prawdy? Będziemy musieli poczekać aby się o tym przekonać, możliwe, że ostatnie wyniki finansowe zmobilizują Microsoft do wytężonej pracy nad urządzeniem, albo porzucą projekt całkowicie.

Źródło: phonearena.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nowa jakość bezprzewodowych słuchawek

Opublikowane przez - 3 września 2015 0
Plantronics wprowadza dziś do oferty BackBeat SENSE: inteligentne, bezprzewodowe słuchawki, które na nowo definiują możliwości nagłownych słuchawek stereo oraz poczucie komfortu…