Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje zdalne lekcje

Niemal 67 milionów odsłon, ponad 2,6 miliona użytkowników i 3580 lekcji – takie oceny znalazły się na świadectwie naszego portalu www.gov.pl/zdalnelekcje. Uruchomiony został trzy miesiące temu 15 marca. Dziś – podobnie jak uczniowie – zaczyna wakacje.

#zostańwdomu i…? Poucz się online – to hasło, którym zachęcano do korzystania z portalu. Celem było ułatwienie uczniom i nauczycielom zdalnej edukacji.

Plan na plan lekcji

Czym był i jest portal gov.pl/zdalnelekcje? To miejsce, które stworzono wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i NASK. Można tam znaleźć propozycje tematów zajęć na każdy dzień zdalnych zajęć, dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ale i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Portal zmieniał się wraz z kolejnymi tygodniami zdalnej edukacji. Na bieżąco uzupełniano go materiałami, proponując tematy i materiały zajęć na odległość.

Intencją od początku było, by portal był nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale by także realnie ułatwiał im pracę, stąd m.in. koncepcja „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień. Nauczycielom pozostawiono pełną dowolność w wyborze i wykorzystaniu opublikowanych materiałów i tematów.

Czas na wakacje

Oprócz lekcji i materiałów edukacyjnych – tuż po ogłoszeniu zawieszenia zajęć w szkołach – na gov.pl/zdalnelekcje pojawiły się specjalne poradniki – dla nauczycieli, dla dyrektorów szkół oraz dla rodziców – w których podpowiadano, jak sprawnie zorganizować zdalną edukację.

Pomimo wakacji portal nie znika. Cały czas można korzystać z jego zasobów.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Nowa oferta JA+ Mix

Opublikowane przez - 21 marca 2016 0
  Od 22 marca wchodzi w życie nowa oferta JA+ Mix. To oferta z rozmowami, SMS-ami oraz Internetem i darmowym…