Mio Cyclo Discover – nowa seria nawigacji dla miłośników turystyki rowerowej

MobilityNewsAutor:
Polacy coraz chętniej przesiadają się na rower. Jeździmy nim do pracy, na zakupy, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się weekendowa turystyka. Dlatego firma Mio przygotowała serię dedykowanych nawigacji rowerowych Mio Cyclo Discover.

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Miłośników dwóch kółek możemy spotkać już nie tylko w mieście jadących do pracy czy sklepu. Od kilku lat rowerzyści z sakwą czy plecakiem pojawiają się na szlakach turystycznych czy leśnych ścieżkach.

Nawigacja nie tylko na rower

Infrastruktura rowerowa w Polsce bardzo szybko się rozwija. Świadczy o tym chociażby rosnąca popularność bikepackingu, czyli krótkich wycieczek rowerowych. Zmęczeni miejskim zgiełkiem Polacy coraz chętniej decydują się, by zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy i spędzić wolny czas aktywnie na rowerze. Rosnące zainteresowanie bikepackingiem powoduje, że Polacy szukają rozwiązań, które ułatwią taką formę relaksu. Dowodem na to jest rosnąca popularność rowerów Gravelowych, trekkingowych, turystycznych oraz rowerów elektrycznych.

Mio Cyclo Discover

Firma Mio postanowiła stworzyć serię nawigacji rowerowych ,,Discover”, dedykowanej wszystkim miłośnikom turystyki rowerowej, bikepackingu oraz hikingu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom użytkownicy serii Discover zaplanują, zarchiwizują i udostępnią trasę dla przyjaciół. Na uwagę zasługuje również fakt, że na użytkowników serii ,,Discover” czekają preinstalowane mapy całej Europy. W wyższych modelach producent zadbał, by urządzenie łączyło się bezprzewodowo i wyposażył je w WiFi oraz Bluetooth.

Dodatkowo seria jako pierwsza jest w pełni zsynchronizowana z najpopularniejszymi aplikacjami dedykowanymi turystyce rowerowej – Komoot i RoteYou. Połączenie z autorskim oprogramowaniem Mio Share sprawia, że rowerzyści w końcu mogą schować swój smartfon do kieszeni. Dzięki RoteYou użytkownicy uzyskają dostęp do ponad 2 milionów gotowych tras z całej Europy. Wśród nich znajdują się szlaki miejskie, górskie, motorowe, czy te dedykowane miłośnikom pieszych wędrówek, a nawet przeznaczone do jazdy konnej. Dzięki Komoot użytkownik planując trasę, może dostosować ją do posiadanego roweru, preferowanej nawierzchni, kąta nachylenia trasy, czy czasu jaki ma przeznaczony na dany przejazd. W serii Discover można również samemu wgrywać posiadane mapy i trasy. Jest to możliwe dzięki obsłudze przez urządzenie plików GPX oraz aplikacji Mio Share.

Daj się zaskoczyć

To, co wyróżnia nową serię nawigacji rowerowych Mio Cyclo Discover, to nowe podejście do tego typu urządzeń. Wyposażenie ich w nowe funkcje sprawia, że wycieczki rowerowe nabierają innego wymiaru. Jedną z nich jest funkcja ,,Surprise Me”, dzięki której odkryjemy nieznane wcześniej zakątki swojej okolicy. Za jej pomocą możemy pozbyć się poczucia rutyny, które zazwyczaj narasta w trakcie sezonu rowerowego. Jest ona najczęściej spowodowana przez pokonywanie ciągle tej samej trasy. Wystarczy, że za pomocą „Surprise Me” określisz odległość jaką chcesz przebyć lub czas jaki masz przeznaczony na daną wycieczkę, a Mio Cyclo Discover wyznaczy 3 różne trasy, które pozwolą na nowo odkryć nieznane przez Ciebie miejsca.

Mio Cyclo Discover Plus

Nie zapomnij

Jednym ze zdań, których już nigdy nie wypowiesz w trakcie użycia swojego Mio Cyclo Discover jest ,,To było chyba gdzieś tutaj”. Jest to możliwe dzięki funkcji „NeverMiss”, która czyni produkty z serii Discover idealnymi urządzeniami dla wszystkich miłośników rowerowych wypraw. Bardzo często podczas przejażdżek lubimy odwiedzać miejsca, w których już kiedyś byliśmy. Nie jest ważne czy to mały przydrożny sklep, lokalna atrakcja turystyczna, punkt POI – wystarczy, że przed wyjazdem współrzędne tych punktów wprowadzimy do naszego urządzenia, a za sprawą „NeverMiss” nasze Mio Cyclo uwzględni je w planowaniu trasy.

Dwa modele

W lipcu w ramach serii Cyclo Discover firma Mio zaprezentuje dwa modele: Mio Cyclo Discover oraz Mio Cyclo Discover Plus.

Nawigacja Mio Cyclo Discover to niewielkie, wodoodporne urządzenie, które dzięki wbudowanej baterii może nam towarzyszyć w podróży przez niemal 10 godzin. Nawigacja posiada czytelny, 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 px. Urządzenie ma wbudowaną bazę punktów POI, lokalizacji oraz możliwość personalizacji ekranu. Kolejnym urządzeniem z rodziny Cyclo Discover jest Mio Cyclo Discover Plus, który jest rozbudowaną wersją powyższego modelu. Charakteryzuje się większym, 4-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 360 x 600 px, zaś bateria pozwala pracować urządzeniu nawet do 15 godzin. Dodatkowo Mio Cyclo Discover Plus posiada system informacji o utrudnieniach na drodze oraz przekaże nam informacje o tym, na jakiej wysokości nad poziomem morza się znajdujemy. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth na swoim ekranie nawigacja poinformuje nas o przychodzących na nasz smartfon połączeniach, wiadomościach SMS, czy komunikatach z portali społecznościowych jak Facebook, Twitter lub Whats APP. Wbudowany moduł WiFi zagwarantuje bezproblemowe przeglądanie i planowanie swoich tras za pomocą tabletu czy komputera.

Mio Discover można znaleźć u partnerów handlowych w cenie 1049 zł, zaś model Mio Discover Plus jest dostępny w cenie 1499 zł.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Honor 5X debiutuje w Polsce

Opublikowane przez - 21 stycznia 2016 0
– Z ogromną przyjemnością prezentujemy Honora 5X na rynku polskim. Urządzenie, stworzone z najwyższą starannością, przeszło rygorystyczne, globalne testy, w…

BLIK w serwisie VOD.pl

Opublikowane przez - 9 listopada 2015 0
Od 4 listopada można oglądać filmy na VOD.pl, płacąc BLIKIEM. Należący do Grupy Onet  serwis VOD.pl jest największym legalnym dostawcą…