Mio Cyclo z serii 200 – rowerowa nawigacja dla każdego

MobilityNewsAutor:

Technologia wkracza już do każdej dziedziny, ułatwiając nam codzienne życie. Coraz większą rolę odgrywa też w sportach rowerowych. Mio Cyclo to seria nawigacji dla cyklistów, które wynoszą jazdę na zupełnie nowy poziom. Dla początkujących firma Mio stworzyła linię nawigacji Mio Cyclo serii 200.

 

 

Nawigacje Mio Cyclo serii 200 wyróżniają się najlepszym stosunkiem możliwości do ceny. Modele te skierowane są do osób, które dopiero zaczynają przygodę z wyczynową lub turystyczną jazdą na rowerze i nie chcą inwestować zbyt dużo w sprzęt dla zawodowców. Mimo przystępnej ceny tym mniej zaawansowanym użytkownikom Mio oferuje w serii Cyclo serii 200 funkcje, które znajdziemy w znacznie droższych, kierowanych do profesjonalistów nawigacjach innych producentów.

Mio Cyclo z serii 200 w najnowszej odsłonie tworzą trzy modele: 200, 205 HC i 210. Wszystkie wyróżniają się wyjątkową łatwością obsługi i wysoką ergonomią. Duże przyciski, przejrzysty, kolorowy interfejs oraz ekrany z powłoką odblaskową pozwalające na obsługę w rękawiczkach to cechy, które sprawiają, że z Mio Cyclo serii 200 można bezpiecznie korzystać nawet w trakcie jazdy, także w deszczu lub zimą. Wytrzymałe na wstrząsy i upadki obudowy nawigacji Mio Cyclo są wodoszczelne (IPX5), niestraszne im więc ulewy i śnieg.

Dużą zaletą nawigacji Mio Cyclo z serii 200 są niezwykle czytelne i pomocne w terenie mapy OpenStreetMap (OSM), nie tylko Polski, ale całej Europy. W połączeniu ze szczegółowymi instrukcjami przebiegu trasy „zakręt po zakręcie” pozwalają bezpiecznie dotrzeć do celu. Wyznaczenie optymalnych tras rowerowych ułatwia bogata baza użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy i serwisy rowerowe, służby ratunkowe, bary i restauracje oraz inne obiekty przydatne w trakcie wyprawy rowerowej.

Nie zawsze jednak chcemy jechać najbardziej oczywistą, ustaloną trasą. Czasami mamy chęć przeżyć nową przygodę. Z myślą o takich sytuacjach firma Mio przygotowała funkcję Surprise Me. Ten ciekawy dodatek pozwala na wyszukanie nowych, nieoczywistych tras rowerowych. Jak to działa? Po wybraniu ikony Surprise Me wystarczy tylko określić planowany dystans lub czas, jaki można przeznaczyć na wycieczkę w nieznane. Nawigacja zajmie się już resztą, wyznaczając nową trasę. Mio Cyclo informuje jednocześnie o stopniu trudności znalezionych dróg, określanym na podstawie różnic wysokości terenu. Użytkownik może dzięki temu ocenić, czy droga jest odpowiednia dla jego możliwości fizycznych.

O czas pracy nawigacji nie ma co się obawiać: dziesięć godzin nieustannego działania powinno wystarczyć na każdą wycieczkę rowerową.

W nawigacje Mio Cyclo z serii 200 nie zabrakło także pomiaru prędkości, czasu, odległości i spalonych kalorii. Dla nieco bardziej wymagających skierowany jest model Mio Cyclo 205 HC. Zapewnia on możliwość obsługi bezprzewodowej technologii ANT+, która pozwala korzystanie z zewnętrznych czujników monitorujących stan organizmu i przebieg jazdy: czujników pulsu, prędkości i kadencji.

Materiał partnera

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Coyote Nav – Nawigacja jak CB

Opublikowane przez - 20 listopada 2016 0
Czy istnieje nawigacja samochodowa, która prowadzi do celu i jednocześnie ostrzega przed kontrolą drogową? Owszem, powstała już niejedna taka nawigacja,…