Mio MiVue 846 z dwoma trybami parkingowymi i nagrywaniem w 60FPS

Od połowy listopada, marka Mio, największy producent wideorejestratorów w Europie, wprowadza nowy model: Mio MiVue 846 z pasywnym i aktywnym trybem parkingowym i nagrywaniem w 60FPS. To urządzenie zostało stworzone dla kierowców, którzy szukają dyskretnego wideorejestratora, zapewniającego wysoką jakość nagrań przy szybkiej i dynamicznej jeździe.

Mio MiVue 846 ma duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 2,7″. Jest lekki i łatwo schować go za lusterkiem auta. Dzięki zastosowaniu uchwytu typu Quick Clik kamerę można łatwo zamontować, przenosić i zdejmować, a dzięki regulowanemu kątowi obiektywu bez trudu można dopasować położenie MiVue 846 do szyby pojazdu.

Najważniejsza jest optyka

Sercem każdej kamery samochodowej jest optyka. To ona pełni wiodącą rolę w zagwarantowaniu wysokiej jakości obrazu. W przypadku wideorejestratora Mio MiVue 846 zastosowano wysokiej jakości matrycę Sony premium STARVIS CMOS. Dzięki zastosowaniu szklanych soczewek, szerokiego kąta widzenia wynoszącego 150°, przysłony F:1,8 oraz autorskiej technologii Mio Night Vision Pro, otrzymamy nagrania rejestrujące nie tylko drogę, ale niemal wszystko co znajduje się obok niej, w bogatej kolorystyce oraz wysokim kontrastem. Technologia Mio Night Vision Pro oraz automatyczne dostrajanie obrazu umożliwią perfekcyjne nagrywanie trasy nawet przy niewielkiej wiązce światła padającej na soczewki. To czyni z Mio MiVue 846 idealnego partnera każdej podróży.

Nowa funkcja – odcinkowy pomiar prędkości

Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają zwiększyć komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Oprócz wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazy fotoradarów, urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Takie połączenie z pewnością pozwoli ochronić kierowcę przed otrzymaniem mandatu za zbyt szybką jazdę. Dzięki tej funkcji Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Warto pamiętać, że Mio MiVue 846 posiada system wspomagania kierowcy ADAS, który między innymi ostrzega o zmianie pasa ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja nagrywania obrazu w momencie uruchomienia silnika, dzięki której kamerze nie umknie żadne zdarzenie podczas jazdy. Nie można zapomnieć także o wbudowanym module GPS, który rejestruje czas i miejsce, gdzie dany film został nagrany. To czyni z filmu niepodważalny dowód na przykład w momencie stłuczki.

Prywatny ochroniarz

Kolejnym z atutów tego modelu jest posiadanie dwóch trybów parkingowych, aktywnego i pasywnego. Coraz częściej zdarzają się tak zwane szkody parkingowe, za których naprawę nie chce zwrócić ubezpieczyciel z powodu braku dowodów. Dzięki zastosowaniu pasywnego trybu parkingowego, Mio MiVue 846 po wyłączeniu auta przechodzi w stan czuwania i w momencie zarejestrowania drgań zwiastujących stłuczkę czy obtarcie automatycznie zapisuje to zdarzenie. Bateria wbudowana w urządzenie może chronić nasze auto do 48 godzin. Dodatkowo do tego modelu można podłączyć kamerę tylną Mio MiVue A50, która nagra wszystko to, co dzieje się podczas jazdy również za naszym autem, a wraz z zestawem Smartbox umożliwia pozyskanie aktywnego trybu parkingowego, który kompleksowo monitoruje zarówno przód jak i tył auta przez 24 godziny na dobę.

Produkt dostępny w wybranych sieciach handlowych w cenie 749 zł. Przypominamy, że do końca grudnia w ramach akcji Cashback można otrzymać nawet do 250 złotych zwrotu za zakupiony sprzęt.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane