Mio MiVue 886 pierwszy wideorejestrator marki Mio z rzeczywistym 4K UHD i aktywnym HDR

Autor:
Największy w Europie producent wideorejestratorów, marka Mio, wprowadziła na rynek kamerę samochodową MiVue 886. Rozdzielczość 4K UHD oraz wbudowany HDR sprawią, że kierowca otrzyma wysokiej jakości nagrania niezależnie od pory dnia. 4K UHD, HDR (High Dynamic Range), tryb slow motion i 120 klatek na sekundę – gwarancją nieskazitelnego obrazu.

Stłuczka, wypadek, czy odkrycie niewidzianej wcześniej rysy na karoserii auta… Każda z takich sytuacji jest niezwykle stresująca dla kierowców i oznacza jedno: ryzyko drogich napraw oraz konieczność poruszania się przez co najmniej kilka dni transportem publicznym. Aby koszty naprawy można było pokryć z ubezpieczenia, niezbędne są niezbite dowody, że to nie kierowca spowodował szkodę. Wtedy z pomocą przychodzą kamery samochodowe, lecz tylko te, których jakość nagrania jest na najwyższym poziomie i pozwalają uchwycić każdy szczegół.Jedną z nich jest najnowsza Mio MiVue 886.

Model ten ma większy niż w innych wideorejestratorach sensor 1/1.8, funkcję HDR i autorskie rozwiązanie Mio Night Vision Ultra. Tylko połączenie najwyższej jakości podzespołów i odpowiedniej technologii gwarantuje jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone kolorami obrazy nawet w słabych warunkach oświetleniowych. MiVue 886 posiada rzeczywisty kąt widzenia wynoszący aż 160 stopni, co pozwala na rejestrację szczegółów znajdujących się na poboczu. To, co wyróżnia MiVue 886 i ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności nagrania, to płynność odtwarzanego obrazu oraz jego szczegółowość. Użytkownik ma do dyspozycji aż 6 ustawień rozdzielczości, w tym możliwość nagrywania w tempie 120 FPS przy rozdzielczości Full HD.

Jeszcze bardziej czytelne tablice rejestracyjne – czyli creme de la creme dla najbardziej wymagających

Dzięki zastosowaniu funkcji HDR (High Dynamic Range) Mio MiVue 886 rejestruje wiele klatek w rozdzielczości 2K z różnymi wartościami ekspozycji. Następnie łączy te klatki, aby otworzyć pojedynczy obraz. Jest on bardziej czytelny, wyrazisty, nasycony. Nie można również zapomnieć o tym, że ilość szumów jest zredukowana do absolutnego minimum. Pozwala to na odczytanie tablic rejestracyjnych pojazdów nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

3 tryby parkingowe

Bardzo często nasze auto zostaje uszkodzone, gdy go w nas nie ma. Wtedy z pomocą przychodzi jeden z trzech trybów parkingowych zastosowany w najnowszym modelu Mio. Gdy silnik jest wyłączony, MiVue 886 automatycznie przełącza się na Inteligentny tryb parkingowy (wykrywanie ruchu i uderzenia) lub Pasywny tryb parkingowy (tylko wykrywanie uderzenia). Dla klientów oczekujących stałego nagrywania, Mio dodało tryb poklatkowy, który jest dostępny przy wyborze Inteligentnego trybu parkingowego, który wykonuje sekwencję klatek na sekundę, aby zarejestrować zmiany, które zachodzą powoli w czasie.

Absolutny top wśród kamer samochodowych

Kamera MiVue 886 może zasługiwać na takie miano dzięki zapisowi plików na karcie SD, nie co minutę, a co sekundę! Taka częstotliwość zapewnia maksymalną ochronę danych. Format wideo MP4 (H.264) pozwala na większą kompatybilność z systemami Windows, iOS i Android. Należy pamiętać, iż takiej klasy sprzęt wymaga wsparcia również odpowiedniej karty SD, rekomendowane są typy U3 z 256 GB pojemności.

O tym, że marka Mio wyznacza nowe standardy technologii, świadczy również fakt, iż kamera ta wyposażona jest w unikalną funkcję ostrzeżeń przed odcinkowym pomiarem prędkości. Kombinacja odpowiednich algorytmów i technologii GPS pozwala na szybką kalkulację czasu oraz odległości względem pomiaru oraz obliczenie dystansu do końca odcinka.

Cena urządzanie to 1099 PLN, do nabycia u wybranych partnerów handlowych marki Mio.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Dwie nowości u "Czwartego"

Opublikowane przez - 23 lutego 2015 0
Play wprowadził kolejne dwie nowości do swojej oferty. Pierwszą z nich jest BlackBerry Classic. To nowoczesny smartfon nawiązujący designem do kultowych…