Mniejsze Sony WF-1000XM4 z obsługą LDAC i lepszą eliminacją szumów

Roman PakotaAutor:
WF-1000XM4 mają mocniejszy procesor V1, która poprawia aktywną eliminację wysokich częstotliwości i zapewnia 40% niższy poziom hałasu w porównaniu z generacją XM3. Funkcja automatycznego wykrywania wiatru może uruchomić funkcję redukcji szumu wiatru.

Sony oferuje ulepszone 24-bitowe wzmacniacze, przeprojektowane przetworniki z o 20% większymi magnesami na lepszej membranie. Membrana jest bardziej elastyczna, co pozwala na generowanie lepszego sygnału tłumienia przy niższych częstotliwościach. To oczywiście zapewnia też lepszy bas.

To nie tylko aktywna eliminacja, model XM4 ma również lepszą pasywną izolację szumów. Posiada opatentowane końcówki z pianki poliuretanowej, które pomagają tłumić hałas. Ponadto pchełki mogą określić, jak dobrze są osadzone w uszach i mogą pomóc w dostosowaniu ich w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Nowe słuchawki szybko łączą się z Androidem i Windowsem 10. WF-1000XM4 może wykryć, kiedy mówisz i automatycznie wstrzymywać muzykę i włączać dźwięk otoczenia. Pozwala to wyraźnie słyszeć drugą osobę bez wyjmowania słuchawek.

W przypadku połączeń głosowych każda słuchawka ma parę mikrofonów kształtujących wiązkę oraz czujnik przewodnictwa kostnego, który może wyraźnie odbierać głos nawet w hałaśliwym otoczeniu. Jeśli zamiast tego chcesz porozmawiać z cyfrowym asystentem, pchełki zostały zoptymalizowane pod kątem Alexy i Asystenta Google.

Układ Sony V1 integruje łączność Bluetooth i redukcję szumów. W generacji XM3 funkcje te osiągnięto za pomocą dwóch różnych chipów. Nowy chip w połączeniu z przeprojektowanymi antenami prowadzi do stabilnego połączenia o niskich opóźnieniach.

XM4 są mniejsze niż XM3 i lżejsze, co zapewnia wygodniejsze dopasowanie. Mimo to oferują lepszą żywotność baterii i mogą teraz trwać do 8 godzin odtwarzania przy włączonej redukcji szumów (lub 12 godzin przy wyłączonej funkcji). Jest to wzrost z 6 godzin na poprzedniej generacji (8 godzin z wyłączonym NC).

Mniejszy futerał może dwukrotnie naładować słuchawki, co daje całkowity czas słuchania wynoszący 24 godziny. Jeśli bateria jest rozładowana, szybkie 5-minutowe ładowanie wystarczy na 60 minut odtwarzania. Co więcej, można korzystać z bezprzewodowego ładowania Qi (np. z telefonu obsługującego ładowanie wsteczne), oprócz podłączenia kabla USB-C.

Sony WF-1000XM4 są dostępne od zaraz w cenie 280 USD/280 EUR, w kolorze srebrnym lub czarnym. Starszy XM3 pozostanie dostępny w niższej cenie, 230 USD/200 EUR.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wyniki Play za 2019 r.

Opublikowane przez - 27 lutego 2020 0
Kolejny z operatorów komórkowych podał wyniki za miniony rok. W przypadku Play jest się czym pochwalić. Operator osiągnął w 2019…