Mobilna autoryzacja w banku Millennium

Przy wielkiej popularności i dostępie do urządzeń mobilnych autoryzacja transakcji przy ich użyciu ciągle była utrudniona. Obecnie to się zmienia i niebawem taka droga autoryzacji może być dużo bardziej popularna, niż tradycyjna.

Ilu z nas wielokrotnie zmagało się z problemem autoryzacji transakcji. W niektórych przypadkach może zaistnieć potrzebna dodatkowej weryfikacji podczas procesu aktywacji.  Przedstawiciele banków doskonale zdawali sobie z tego sprawę i starali się wyjść naprzeciw i maksymalnie uprościć procedurę.

Właśnie dlatego powstała Autoryzacja Mobilna, czyli nowość wprowadzona przez bank Millennium. To nowy sposób zatwierdzania operacji realizowanych w serwisie bankowości internetowej Millenet. Dzięki nowemu rozwiązaniu operacje będzie można potwierdzać wygodniej w aplikacji mobilnej Banku Millennium, bez potrzeby przepisywania haseł SMS.

Autoryzacja Mobilna jest udostępniana przez bank stopniowo, pierwsi klienci mogą już korzystać z usługi.

Jak to działa?

Zatwierdzenie operacji za pomocą Autoryzacji Mobilnejz założenia ma być maksymalnie proste. Klient loguje się do aplikacji mobilnej kodem PIN, odciskiem palca lub za pomocą FaceID, po czym na ekranie ze szczegółami operacji jednym kliknięciem zatwierdza operację. Przed autoryzacją widzi wszystkie szczegóły transakcji, a więc dużo więcej informacji niż w przypadku H@seł SMS, ograniczonych strukturą wiadomości SMS.

Dodatkowo, ma możliwość kontroli wszystkich operacji autoryzowanych na swoim urządzeniu.  W aplikacji mobilnej w sekcji Ustawienia > Autoryzacja Mobilna prezentowana jest historia wszystkich autoryzacji mobilnych z ich statusem oraz czasem wykonania.

Aby korzystać z Autoryzacji Mobilnej należy wystarczy posiadać dostęp do Millenetu ze zdefiniowanym numerem do H@seł SMS i aktywną najnowszą wersję aplikacji mobilnej Banku Millennium na platformie Android lub iOS, która służy jako narzędzie do Autoryzacji Mobilnej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

… i Play

Opublikowane przez - 3 sierpnia 2020 0
Wiele nowości czeka także na osoby, które zdecydowały się korzystać z Play Now TV. Na HBO GO 7 sierpnia do…