Mobilna konferencja od ClearOne

177 0
Businesspeople having a video conference
Businesspeople having a video conference

Współczesny model prowadzenia biznesu zakłada częste organizowanie rozmaitych tele czy wideokonferencji z klientami, centralą firmy lub zespołem pracującym zdalnie przy jednym projekcie. Dzięki kompaktowemu adapterowi USB CONNECT możemy zapewnić łączność Bluetooth pełnej gamie zestawów audio-konferencyjnych ClearOne. Pozwala to bez wymiany dotychczasowych urządzeń konferencyjnych podłączyć nasz smartfon lub tablet i uzyskać wysokiej jakości rozwiązanie konferencyjne.

– Marka ClearOne słynie z innowacji w dziedzinie rozwiązań konferencyjnych, a kolejny produkt w portfolio, niewielkich rozmiarów adapter CONNECT Bluetooth, to prawdziwy przełom w biznesowej komunikacji. Uczestnikiem spotkania konferencyjnego może być już nie tylko użytkownik tradycyjnego komputera PC wyposażonego w jeden z popularnych komunikatorów typu Jabber, Lync czy Spontania, ale także posiadacz urządzenia mobilnego, który może dołączyć do trwającej konferencji będąc w podróży, w innym mieście czy kraju, którego połączenie telefoniczne zostaje w prosty sposób dołączone do trwającej konferencji – wyjaśnia Iwona Zawiślak, Product Manager marki ClearOne w firmie KONTEL, wyłącznego dystrybutora w Polsce.

Connect Bluetooth to kompaktowy i przenośny adapter USB, który zapewnia łączność Bluetooth osobistym i profesjonalnym produktom audio, w tym zestawom głośnomówiącym CHAT, mikserom INTERACT i matrycom audio CONVERGE firmy ClearOne.

CONNECT Bluetooth dodaje dwie nowe funkcje do rozwiązań audio ClearOne. Prosto i wygodnie umożliwia podłączenie urządzeń mobilnych bezpośrednio do systemu audio ClearOne. Zapewnia również możliwość łączenia połączeń głosowych lub wideo opartych na komputerach oraz połączeń telefonicznych z telefonów komórkowych w konferencję grupową. Obsługuje popularne aplikacje głosowe i wideo takie jak ClearOne Spontania, Cisco Jabber i WebEx, Microsoft Lync i Skype, i wiele innych.

Nowe rozwiązanie marki ClearOne jest użyteczne w wielu różnorodnych sytuacjach. Możemy sobie łatwo wyobrazić, że trwa spotkanie projektowe, a pracownik, który ma największą wiedzę na temat omawianego przedsięwzięcia znajduje się poza biurem. Bez konsultacji z nim projekt nie ruszy z miejsca. Co zatem robić? Nic prostszego. Bez zmiany posiadanych urządzeń ClearOne audio, wykorzystując swój ulubiony komunikator oraz CONNECT Bluetooth, osoba obecna w sali konferencyjnej może dołączyć do trwającej konferencji połączenie telefoniczne z nieobecnym kolegą, bez względu na jego lokalizację.

Prześledźmy to na schemacie – adapter wpięty do komputera PC za pośrednictwem portu USB parowany jest ze smartfonem lub tabletem osoby w sali konferencyjnej dzięki technologii Bluetooth. Posiadacz sparowanego smartphona nawiązuje połączenie ze znajdującym się poza biurem kolegą, tworząc swoisty most komunikacyjny. Wszystkie osoby słyszą się nawzajem i mogą swobodnie rozmawiać.

connect bluetooth

źródło: Clear One

Related Post

OPPO wyprzedziło Apple

Posted by - 9 sierpnia 2019 0
Od dawna to przewidywano, teraz stało się faktem. Gigant z Cupertino traci rynek na rzecz chińskich producentów Według IHS Markit…

Zestaw 5 w 1 od Play

Posted by - 17 lutego 2016 0
  Play wprowadził ofertę all-in-one, czyli 5 urządzeń w 1 pakiecie. W jej skład wchodzą: Tablet Alcatel Pixi 8 (WiFi)…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *