Mobilna konferencja od ClearOne

MobilityNewsAutor:
Businesspeople having a video conference
Businesspeople having a video conference

Współczesny model prowadzenia biznesu zakłada częste organizowanie rozmaitych tele czy wideokonferencji z klientami, centralą firmy lub zespołem pracującym zdalnie przy jednym projekcie. Dzięki kompaktowemu adapterowi USB CONNECT możemy zapewnić łączność Bluetooth pełnej gamie zestawów audio-konferencyjnych ClearOne. Pozwala to bez wymiany dotychczasowych urządzeń konferencyjnych podłączyć nasz smartfon lub tablet i uzyskać wysokiej jakości rozwiązanie konferencyjne.

– Marka ClearOne słynie z innowacji w dziedzinie rozwiązań konferencyjnych, a kolejny produkt w portfolio, niewielkich rozmiarów adapter CONNECT Bluetooth, to prawdziwy przełom w biznesowej komunikacji. Uczestnikiem spotkania konferencyjnego może być już nie tylko użytkownik tradycyjnego komputera PC wyposażonego w jeden z popularnych komunikatorów typu Jabber, Lync czy Spontania, ale także posiadacz urządzenia mobilnego, który może dołączyć do trwającej konferencji będąc w podróży, w innym mieście czy kraju, którego połączenie telefoniczne zostaje w prosty sposób dołączone do trwającej konferencji – wyjaśnia Iwona Zawiślak, Product Manager marki ClearOne w firmie KONTEL, wyłącznego dystrybutora w Polsce.

Connect Bluetooth to kompaktowy i przenośny adapter USB, który zapewnia łączność Bluetooth osobistym i profesjonalnym produktom audio, w tym zestawom głośnomówiącym CHAT, mikserom INTERACT i matrycom audio CONVERGE firmy ClearOne.

CONNECT Bluetooth dodaje dwie nowe funkcje do rozwiązań audio ClearOne. Prosto i wygodnie umożliwia podłączenie urządzeń mobilnych bezpośrednio do systemu audio ClearOne. Zapewnia również możliwość łączenia połączeń głosowych lub wideo opartych na komputerach oraz połączeń telefonicznych z telefonów komórkowych w konferencję grupową. Obsługuje popularne aplikacje głosowe i wideo takie jak ClearOne Spontania, Cisco Jabber i WebEx, Microsoft Lync i Skype, i wiele innych.

Nowe rozwiązanie marki ClearOne jest użyteczne w wielu różnorodnych sytuacjach. Możemy sobie łatwo wyobrazić, że trwa spotkanie projektowe, a pracownik, który ma największą wiedzę na temat omawianego przedsięwzięcia znajduje się poza biurem. Bez konsultacji z nim projekt nie ruszy z miejsca. Co zatem robić? Nic prostszego. Bez zmiany posiadanych urządzeń ClearOne audio, wykorzystując swój ulubiony komunikator oraz CONNECT Bluetooth, osoba obecna w sali konferencyjnej może dołączyć do trwającej konferencji połączenie telefoniczne z nieobecnym kolegą, bez względu na jego lokalizację.

Prześledźmy to na schemacie – adapter wpięty do komputera PC za pośrednictwem portu USB parowany jest ze smartfonem lub tabletem osoby w sali konferencyjnej dzięki technologii Bluetooth. Posiadacz sparowanego smartphona nawiązuje połączenie ze znajdującym się poza biurem kolegą, tworząc swoisty most komunikacyjny. Wszystkie osoby słyszą się nawzajem i mogą swobodnie rozmawiać.

connect bluetooth

źródło: Clear One

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

ABC Data znika z giełdy

Opublikowane przez - 20 listopada 2019 0
Vicis New Investments (dawniej ABC Data) otrzymało zgodę Krajowego Nadzoru Finansowego na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji)…

Odświeżony Android

Opublikowane przez - 25 sierpnia 2019 0
Wszyscy, którzy używają systemu Android przywykli do dotychczasowego wyglądu logo tego systemu operacyjnego. Teraz ma to się zmienić. Logo i…