mObywatel nie dla PKP

Z aplikacją, za którą stoi Ministerstwo Cyfryzacji można było iść na niedawne eurowybory. Ale w pociągu tak się nie da. Bo nie.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zwrócił się do PKP Intercity z apelem o honorowanie cyfrowych dowodów tożsamości – informuje Rynek Kolejowy. Podczas kontroli biletów przewoźnik za ważne uznaje jedynie tradycyjne dowody.

Według RK prezes UTK zwrócił uwagę spółce na potrzebę honorowania również mTożsamości w ramach aplikacji mObywatel. Wyraził też nadzieję, że przewoźnik szybko umożliwi pasażerom legitymowanie się, poza dokumentami w tradycyjnej formie, również mTożsamością.

Prezes UTK zwrócił przewoźnikowi uwagę, że honorowanie dokumentów w cyfrowej formie nie wymaga zaawansowanych, długotrwałych i kosztownych zmian. Cyfrowa tożsamość może być weryfikowana zarówno w dotychczasowy, tradycyjny sposób i za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mWeryfikator.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Soczewka SONY w nowym S7?

Opublikowane przez - 2 listopada 2015 0
Tak, być może to możliwe. Jak donosi portal Weibo Samsung jest pod tak dużym wrażeniem zastosowanej w modelu Xperia Z5…

Age of Empires IV nadchodzi!

Opublikowane przez - 22 sierpnia 2017 0
Choć Gamescom dopiero startuje to już otrzymaliśmy prawdziwą bombę – Microsoft zapowiedział kolejną, pełnoprawną odsłonę Age Of Empires!