mObywatel nie dla PKP

Z aplikacją, za którą stoi Ministerstwo Cyfryzacji można było iść na niedawne eurowybory. Ale w pociągu tak się nie da. Bo nie.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zwrócił się do PKP Intercity z apelem o honorowanie cyfrowych dowodów tożsamości – informuje Rynek Kolejowy. Podczas kontroli biletów przewoźnik za ważne uznaje jedynie tradycyjne dowody.

Według RK prezes UTK zwrócił uwagę spółce na potrzebę honorowania również mTożsamości w ramach aplikacji mObywatel. Wyraził też nadzieję, że przewoźnik szybko umożliwi pasażerom legitymowanie się, poza dokumentami w tradycyjnej formie, również mTożsamością.

Prezes UTK zwrócił przewoźnikowi uwagę, że honorowanie dokumentów w cyfrowej formie nie wymaga zaawansowanych, długotrwałych i kosztownych zmian. Cyfrowa tożsamość może być weryfikowana zarówno w dotychczasowy, tradycyjny sposób i za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mWeryfikator.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nowy smartfon Allview serii E

Opublikowane przez - 18 sierpnia 2015 0
Allview Mobile wprowadza na polski rynek smartfona E3 Living, wyposażonego w pełni laminowany 4,5-calowy wyświetlacz, dwa głośniki stereo, Wi-Fi 5GHz…