mObywatel nie dla PKP

Z aplikacją, za którą stoi Ministerstwo Cyfryzacji można było iść na niedawne eurowybory. Ale w pociągu tak się nie da. Bo nie.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zwrócił się do PKP Intercity z apelem o honorowanie cyfrowych dowodów tożsamości – informuje Rynek Kolejowy. Podczas kontroli biletów przewoźnik za ważne uznaje jedynie tradycyjne dowody.

Według RK prezes UTK zwrócił uwagę spółce na potrzebę honorowania również mTożsamości w ramach aplikacji mObywatel. Wyraził też nadzieję, że przewoźnik szybko umożliwi pasażerom legitymowanie się, poza dokumentami w tradycyjnej formie, również mTożsamością.

Prezes UTK zwrócił przewoźnikowi uwagę, że honorowanie dokumentów w cyfrowej formie nie wymaga zaawansowanych, długotrwałych i kosztownych zmian. Cyfrowa tożsamość może być weryfikowana zarówno w dotychczasowy, tradycyjny sposób i za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mWeryfikator.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Poznajcie Honor 6X

Opublikowane przez - 24 stycznia 2017 0
Huawei bez zbędnych zapowiedzi zaprezentowało dziś kolejnego “średnika” Honor 6X z procesorem Kirin 655 i nawet 4GB pamięci RAM. Honor…