Model BaaS sposobem na zwiększenie przychodów z SMS A2P

191 0

SMS credit_alejandro escamilla

Infobip, dostawca mobilnych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu oferuje operatorom telekomunikacyjnym współpracę w rozwijaniu usług w modelu BaaS (Business-as-a-Service). W jej ramach firma zapewnia elementy operacyjne infrastruktury, platformę i oprogramowanie w chmurze obliczeniowej, a także wsparcie w sprzedaży usług i obsłudze klienta. Operator może skupić się na głównej działalności i uzyskać przychody z ruchu wiadomości A2P przepływających przez ich sieć bez ponoszenia ryzyka czy dodatkowych obciążeń codziennej działalności.

Model BaaS wdrożony w obszarze komunikacji SMS umożliwia operatorom telekomunikacyjnym przekazanie dostawcy usług mobilnych odpowiedzialności za cały segment działalności związanej z obsługą wysyłek wiadomościami realizowanych w ramach komunikacji A2P. Dla operatora telekomunikacyjnego wspólne rozwijanie usług w tym segmencie rynku jest korzystne, ponieważ nie musi zajmować się technicznymi i operacyjnymi szczegółami masowych wysyłek SMS. Bez większych inwestycji w infrastrukturę otrzymuje dostęp do najnowszych mobilnych rozwiązań telekomunikacyjnych, którymi zainteresowany jest biznes. Otwiera to operatorowi drogę do lepszego penetrowania rynku A2P (Application2Person), który według ustaleń Transparency Market Research w 2013 roku globalnie wart był 53,07 mld USD. Jednocześnie całkowita wartość tego rynku w 2020 roku ma wzrosnąć do 70,32 mld USD. Eksperci Infobip szacują, że rynek SMS A2P w Polsce może być wart nawet w granicach 75 mln złotych.

SMS credit_william iven

Operatorzy telekomunikacyjni przez wiele lat opierali przychody z ruchu SMS-ów głównie o wiadomości wysyłane w formule SMS P2P (person2person). Ruch wiadomości tekstowych wysyłanych między użytkownikami jednak spada, a to przekłada się na coraz niższe zyski. SMS A2P to zupełnie nowy rynek, który bardzo różni sie od starszego rynku SMS P2P, dlatego wymaga od operatorów nowego podejścia i narzędzi. Model BaaS umożliwia zwiększenie przychodów z ruchu wiadomości SMS A2P z wykorzystaniem zaplecza, którym dysponuje dostawca tj. technologie, modele biznesowe oraz doświadczenie, które przekładają się zarówno na jakość świadczonych usług jak i ich bezpieczeństwo.

źródło: Infobip

Related Post

HTC One M9+ już oficjalnie

Posted by - 8 kwietnia 2015 0
HTC oficjalnie zaprezentowało w Pekinie  większą wersję swojego flagowego modelu, czyli HTC One M9+. Model napędza charakterystyczny dla rynków wschodnich…

LG X300 debiutuje na rynku

Posted by - 17 stycznia 2017 0
Nie tylko flagowcami człowiek żyje, LG bez zbędnego szumu zaprezentowało swoje najnowsze dzieło: LG X300. LG X300 to typowy „średniak”,…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *