MWC 2019: SanDisk prezentuje “najszybszą na świecie” kartę microSD o pojemności 1TB

SanDisk/Western Digital zaprezentował na targach w Barcelonie najszybszą na świecie kartę microSD UHS-I o pojemności 1TB. Problem w tym, że kosztuje tyle co dobry smartfon!

Jak zapewnia producent – nowa karta została zaprojektowana z myślą i zapisywaniu i kopiowaniu ogromnych ilości plików multimedialnych szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – 1TB SanDisk Extreme UHS-I microSD oferuje prędkość zapisu sięgającą 160MB/s, natomiast odczytu 90MB/s. Oznacza to, że karta zapewni użytkownikom możliwość przesyłania plików o połowę szybciej niż w przypadku dostępnych obecnie na rynku standardowych kart UHS-I microSD. Nowe karty SanDisk Extreme będą również dostępne w wersji o pojemności 512GB i będą zgodne ze specyfikacją A2 – co pozwoli na błyskawiczne uruchamianie zapisanych na nich aplikacji.

Jak łatwo się domyślić, tanio nie będzie. Cena postępu jest w tym wypadku niezwykle wysoka. Za kartę SanDisk Extreme UHS-I microSD o pojemności 1 TB przyjdzie nam zapłacić blisko 450 dolarów (~1700 złotych). Jeśli wystarczy wam mniejsza pojemność (512 GB) to wówczas zapłacicie “jedynie” 200 dolarów (~760 zł).

Nowe karty trafią do sprzedaży w kwietniu, jednak już teraz możecie je zamawiać na oficjalnie stronie producenta w ramach przedsprzedaży.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Jaki był Twitter w 2019 r.

Opublikowane przez - 17 lutego 2020 0
Po statystykach dla Facebooka Sotrender opublikował podsumowanie takich samych dla Twittera. Co się okazało? Największe profile w porównaniu do 2018…