Na targach CES 2016 Samsung po raz pierwszy zaprezentuje trzy projekty programu Creative Lab

MobilityNewsAutor:

C-Lab jest jednym z programów promowania innowacji firmy Samsung, poprzez który pracownikom udziela się wsparcia w realizacji własnych pomysłów biznesowych. Prezentowane projekty to: WELT – pasek medyczny, który pomaga kontrolować obwód talii poprzez monitorowanie codziennych nawyków i zachowań, rink – ręczny kontroler ruchu do mobilnych urządzeń wirtualnej rzeczywistości oraz TiPtalk – niezwykły rodzaj interfejsu, dzięki któremu użytkownicy mogą słyszeć dźwięki przekazywane za pośrednictwem własnego ciała.

Projekty C-Lab bądą przedstawione w Eureka Park, prestiżowym miejscu prezentacji start-upów na targach CES, w Hali G, Level One w Sands Expo, w dniach od 6 stycznia do 9 stycznia 2016 r. Ponieważ projekty te pozostają nadal w fazie rozwojowej, ich prezentacja ma na celu ocenę potencjału rynkowego oraz zebranie od uczestników CES praktycznych informacji zwrotnych pozwalających na wprowadzenie dalszych udoskonaleń.

WELT – bardziej dyskretny sposób monitorowania stanu własnego zdrowia 

WELT jest inteligentnym paskiem medycznym, który wygląda jak zwykły, klasyczny pasek do spodni. Dzięki temu użytkownicy mogą w bardziej dyskretny sposób korzystać z technologii inteligentnych czujników do monitorowania stanu własnego zdrowia. WELT może rejestrować obwód talii użytkownika oraz jego nawyki żywieniowe. Urządzenie może również funkcjonować jako krokomierz oraz mierzyć czas spędzony na siedząco. Dane zostają wysłane do specjalnie zaprojektowanej aplikacji do analizy w celu opracowania szeregu zindywidualizowanych planów ochrony zdrowia i kontroli wagi.

s-280-187 (5)

s-280-187 (6)

s-280-187 (7)

rink – wyższy poziom mobilnej rzeczywistości wirtualnej dzięki zastosowaniu ręcznych kontrolerów ruchu

Rink to zaawansowany kontroler ruchu przeznaczony do urządzeń mobilnych VR, który oferuje bardziej intuicyjny i dopracowany w szczegółach sposób interakcji z elementami wirtualnego świata. Możliwość intuicyjnego sterowania grą lub treściami w wirtualnej rzeczywistości wyłącznie za pomocą rąk pozwala użytkownikom na uzyskanie znacznie głębszego “zanurzenia” w świecie mobilnej wirtualnej rzeczywistości. 

s-280-187

s-280-187 (1)

s-280-187 (2)

TipTalk – w przyszłości ubieralne urządzenia telekomunikacyjne będą oferować większą czystość dźwięku 

TipTalk to niezwykły, nowy interfejs pozwalający użytkownikom słuchać dźwięków z inteligentnych urządzeń, takich jak Samsung Gear S2, bez zestawu słuchawkowego lub słuchawek, lecz przez dotknięcie palcem ucha. Rozwiązanie to zwiększa czystość dźwięku w połączeniach dzięki czemu możliwe jest odbieranie połączeń w miejscach publicznych, nawet w takich miejscach jak sala koncertowa lub teren budowy, bez narażania się na ryzyko podsłuchania treści rozmowy.

“TipTalk” przypomina kształtem pasek zegarka i może stanowić wyposażenie dodatkowe zegarków (analogowych lub inteligentnych). Urządzenie oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami oraz funkcję Text-to-Speech (TTS). 

s-280-187 (3)

s-280-187 (4)

C-Lab: Kultura innowacji stwarza pracownikom firmy Samsung nowe możliwości działań

Od założenia w 2012 roku, laboratorium C-Lab firmy Samsung podejmuje działania na rzecz promowania twórczych form myślenia w firmie. Do tej pory wsparcie ze strony C-Lab uzyskało już ponad 100 projektów. Wśród nich około 70 zostało już zrealizowanych, a 40 jest obecnie rozwijanych przez jednostki biznesowe firmy Samsung.

W tym roku dziewięć projektów zostało określonych jako projekty o wyjątkowo wysokim potencjale. 
W związku z tym firma Samsung pomogła tym zespołom projektowym stworzyć samodzielne zewnętrzne start-upy, Jako jeden z przykładów można podać wynalazcę TipTalk, Innomdle Lab, który rozpoczął działalność jako nowa, niezależna firma w sierpniu 2015 r.

Źródło: Samsung

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Wyniki roczne NTT

Opublikowane przez - 14 maja 2020 0
Dystrybutor opublikował wyniki finansowe za 2019 rok.   WYBRANE DANE FINANSOWE w tys. zł w tys. EUR 2019 2018 2019…

Amerykanie wybierają Apple

Opublikowane przez - 8 listopada 2017 0
Według danych opublikowanych przez firmę analityczną Strategy Analytics, Apple kolejny kwartał z rzędu dominuje pod względem sprzedaży urządzeń mobilnych na…