Najbogatsi „TechPolacy” według Forbes

Magazyn Forbes ogłosił listę 100 najbogatszych Polaków. Tradycyjnie znaleźli się wśród nich biznesmeni związani z IT, telekomunikacją i szeroko pojętymi nowymi technologiami.

Numerem 2 według Forbes jest Zygmunt Solorz. Jego majątek wyceniony został na 10,01 mld zł, a za największe aktywa sieć komórkowa Plus i Cyfrowy Polsat. To akurat nie jest zaskoczeniem, gdyż Zygmunt Solorz od dawna zajmował miejsce w pierwszej trójce najbogatszych Polaków w różnych rankingach.

Zaskoczeniem może być numer 8. To Paweł Marchewka z majątkiem wartym 3,527 mld zł. Jest założycielem Techlandu, drugiej po CD Projekcie polskiej firmy produkującej gry wideo. Jeśli chodzi o sam CD Projekt, to na 13 miejscu uplasował jeden z jego założycieli – Marcin Iwiński (majątek 2,308 mld zł). Jego biznesowi partner Michał Kiciński z majątkiem wartym 1,992 mld zł.

Tyle pierwsza dwudziestka. Na liście Forbesa znalazł się jeszcze Hieronim Ruta, partner biznesowy Zygmunta Solorza (26 miejsce). 87 miejsce zajął Adam Góral, udziałowiec Asseco, a 95 jego konkurent Janusz Filipiak, założyciel i właściciel ComArchu. Twórcy raportu zwracają uwagę na brak w rankingu ubiegłorocznej gwiazdy – Roberta Gryna (Codewise). Ubiegły rok nie był dla jego firmy tak dobry, jak 2017, a drastyczny spadek zysku operacyjnego spowodował wypadnięcie z zestawienia.

zdjęcie: Foter.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane

Nexus 5X od dziś w Play

Opublikowane przez - 4 listopada 2015 0
Od dziś do oferty standardowej Play trafia LG Nexus 5X. Od tygodnia prowadzona była jego przedsprzedaż. Cennik-LG-Nexus-5X źródło: Play