Najpopularniejsze e-usługi lipca według Ministerstwa Cyfryzacji

Do takich rankingów przyzwyczaiły firmy, albo ośrodki badawcze. Tymczasem swój własny przedstawiło Ministerstwo Cyfryzacji

Zdaniem resortu Polacy chętnie korzystają z e-administracji. Także w trakcie urlopu. Lipiec był pod tym względem rekordowy.

W poprzednim miesiącu portal www.gov.pl odwiedziło 3,27 miliona użytkowników. To w porównaniu do czerwca wzrost o 60,2%. Użytkownicy wygenerowali 15,6 miliona odsłon (pojedynczych kliknięć w opublikowany tam artykuł). To ponad 77% więcej niż miesiąc wcześniej.

500+ normy

Rekordowy okazał się 1 lipca. Tylko tego jednego dnia portal odwiedziło niemal pół miliona osób, generując przy tym ponad 2,3 miliona odsłon. Tego jednego na www.gov.pl był taki ruch jak w całym październiku 2018 roku. To dlatego, że od 1 lipca można było składać wnioski w programie 500+ i to właśnie informacji na ten temat szukali odwiedzający.

Kolejny rekord też jest związany z rodzinami, a dokładnie – z narodzinami. W lipcu zgłoszono online dokładnie 4703 nowonarodzonych dzieci. Dla porównania –miesiąc wcześniej, czyli w czerwcu, rodzice bez wizyty w urzędzie zarejestrowali 3674 maluchy. W lipcu o 1029 więcej.

Lipiec był też przełomowym miesiącem dla Profilu Zaufanego (PZ). To właśnie wtedy założono 4-milionowy PZ. W sumie, przez cały lipiec przybyło 283 708 nowych właścicieli Profilu Zaufanego.

Nie tylko 500+

Jakie jeszcze sprawy w pierwszym miesiącu wakacji Polacy załatwiali online?

Ponad 14 tysiąca osób złożyło przez Internet wniosek o dowód osobisty.

Ponad dwa tysiące osób zgłosiło online utratę dowodu osobistego (najwięcej – 112 – w poniedziałek 29 lipca).

Sześć tysięcy osób skorzystało online z e-usługi meldunkowej.

W lipcu Polacy ponad pięć tysięcy razy przez internet wnioskowali też o odpis akt stanu cywilnego.

Od 1 do 31 lipca internauci przesłali online do urzędów niemal 57 tysięcy tzw. pism ogólnych.

zdjęcie otwarcia: Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane