Uczestnicy hackatonu, czyli maratonu programowania dla informatyków, będą w czteroosobowych zespołach rywalizować w tworzeniu aplikacji mobilnej. Będą dwie kateegorie konkursowe: pierwsza to stworzenie dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej, druga to stworzenie w oparciu o API serwisu Allegro.pl aplikacji na dowolną platformę mobilną.
Hackaton zacznie się w piątek, 13 marca o godzinie 16:00. Po rejestracji uczestników i krótkim wprowadzeniu rozpocznie się programowanie, które zakończy się w sobotę o godzinie 17:00. Jury rozpocznie wówczas ocenę projektów. Uczestników będą wspierac profesjonalni mentorzy, a wszystkie projekty ocenią doświadczeni jurorzy, doświadczeni zarówno w kwestiach technicznych, jak i biznesowych.
Najlepsze projekty zostaną wyróżnione podczas finału. Każdy członek zwycięskiego zespołu w każdym mieście otrzyma Kindle Paperwhite. W poszczególnych miastach zwycięskie zespoły moga liczyć na specjalne nagrody. Na przykład w Toruniu, gdzie w jury będzie Łukasz Ozimek, szef inkubatora przedsiębiorczości Exea Smart Space, najlepszy projekt ma szanse na udział w projekcie akceleracyjnym SCALE. W Krakowie partnerem jest należący do T-mobile Hub;raum, którego dyrektor Jakub Probola, będzie w jury konkursu. Hub:raum będzie poszukiwał startupów do swoich programów: akceleratora i inkubatora. Być może zwycięski projekt ma szansę także na inne nagrody, jak choćby na wartą 80.000 euro inwestycję i wsparcie Deutsche Telekom w rozwoju projektu. W innych miastach planowane są inne dodatkowe korzyści dla uczetników.
Do drugiej edycji BrainCode Mobi mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych: początkujący studenci jak i osoby, które na co dzień, zawodowo czy hobbystycznie, zajmują się podobnymi zagadnieniami: developerzy, testerzy i projektanci UX.
W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach. Będzie można zapoznać się z zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla wybranych platform mobilnych oraz poznać inne ciekawe technologie. Na miejscu będzie można spotkać specjalistów od technologii mobilnych i backendowych z Grupy Allegro, koderów na wszystkie platformy mobilne, specjalistów z branży.
Miejsca na równoczesną organizację konkursu użyczyły: w Krakowie Akademia Górniczo Hutnicza, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Katedra Telekomunikacji; w Poznaniu Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Matematyki i Informatyki; w Toruniu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika; w Warszawie Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
źródło: Allegro