Netia pomaga zwiększyć zasięg domowych sieci

Netia przygotowała dla swoich klientów ofertę różnego typu urządzeń, które pozwalają na zwiększenie zasięgu domowego dostępu do internetu. Sprzęt (PLC, wzmacniacze WiFi/extendery lub mesh) jest udostępniany w dzierżawie od 5 zł miesięcznie.

W ofercie dodatkowej Netii znalazły się trzy typy rozwiązań, które pozwalają na zwiększenie zasięgu sieci, w przypadku gdy wielkość lub konstrukcja biura lub domu/mieszkania ogranicza zasięg sieci WiFi routera dostępowego. Rozwiązania te pozwalają również na rozszerzenie domowej sieci WiFi np. na ogród. Klienci mogą wydzierżawić od Netii trzy różne typy urządzeń firmy D-Link: PLC (tzw. internet z gniazdka), klasyczny wzmacniacz WiFi/extender oraz jego ewolucję, relatywną nowość na rynku – mesh.

PLC (Power Line Communication), czyli internet z gniazdka, to zestaw startowy D-Link PowerLine AV2 1000/Gigabit. Jest on zgodny ze standardem HomePlug AV, co zapewnia stabilną i szybką transmisję danych poprzez sieć elektryczną z prędkością do 1 Gb/s. Transmitery mają niewielkie wymiary oraz dyskretna obudowę i wyposażone są w opatentowany tryb oszczędności energii, zapewniający do 85% mniejsze zużycie prądu. Instalacja odbywa się w trybie Plug and Play, brak konieczności konfiguracji urządzeń (wystarczy wcisnąć jeden przycisk).

Kompaktowe wymiary i dyskretny design ma też oferowany wzmacniacz WiFi/extender D-Link DAP-1620. Zasada jego działania sprowadza się do tego, że odbiera on sygnał WiFi routera, wzmacnia go i przesyła dalej do urządzeń odbiorczych. Sieć extendera niezależna jest od sieci routera, ma na celu zwiększenie jej zasięgu.

Z kolei mesh (D-Link COVR-C1200) to system połączonych ze sobą „stacji” WiFi, które nieustannie ze sobą współpracują. Każde urządzenie mesh łączy się z następnymi i jest elementem jednolitej sieci WiFi. Oznacza to, że użytkownik przemieszczający się po mieszkaniu, cały czas korzysta z jednej sieci, choć jego smartfon czy laptop łączy się w praktyce z różnymi urządzeniami dostępowymi.

Mesh to prostsza konfiguracja, mniejsze straty na sygnale, zarządzanie centralne, a przede wszystkim tworzy jedną wspólną sieć, którą można objąć dużo większą powierzchnię niż extenderem.

Extendery i moduły systemu mesh mają porty Gigabit Ethernet, które pozwalają na podłączenie do nich dowolnego urządzenia przez kabel.

Urządzenia, składające się na sieć mesh mają nieco większy rozmiar i nie są, tak jak PLC czy klasyczne extendery, montowane bezpośrednio w gniazdku elektrycznym.

Koszt miesięcznej dzierżawy zestawów PLC i extendera/repeaterów, to 5 zł miesięcznie. Zestawy mesh są zaś dostępne w dwóch wariantach: 2 lub 3 urządzenia, w cenie odpowiednio 20 zł i 25 zł miesięcznie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane