Nie podoba Ci się WearOS? Może spróbuj Asteroid OS 1.0

Asteroid OS, alternatywny system operacyjny do smartwatchy działających pod kontrolą WearOS, osiągnął kolejną fazę rozwoju i jest już dostępny w wersji 1.0, gotowy do pobrania i testowania. System opracował francuski programista Florent Revest, który wraz z grupą deweloperów pracuje nad Asteroid OS od 2016 roku.

Asteroid OS 1.0 bazuje wyłącznie na bibliotekach i technologiach Linuksa. System osiągnął fazę alfa w grudniu 2016 roku i w końcu po 1,5 roku rozwoju jest gotowy do zainstalowania na smart zegarkach, którymi steruje system Google.

AsteroidOS jest projektem open source. Pierwsza wersja daje użytkownikom dostęp do powiadomień, budzika, stopera, zdalnego sterowania muzyką, prognozy pogody, a także kalkulatora.

Do pełnej funkcjonalności oczywiście sporo brakuje, Asteroid OS w obecnej fazie rozwoju jest bardzo prosty, ale jego ogromną zaletą jest to, że może być rozwijany przez innych programistów. SDK jest już dostępny dla projektantów i deweloperów, którzy mogą pisać aplikacje i tworzyć niestandardowe tarcze zegarka dla nowego systemu. I co ważne, SDK jest wiele prostszy niż w przypadku WearOS. Dla systemu opracowano już wiele tłumaczeń, niestety nie ma jeszcze polskiego, ale zależne to jest tylko od samych użytkowników, którzy by chcieli dołączyć do projektu.

Obecnie wydana wersja AsteroidOS będzie współpracować z następującymi modelami smartwatchy: ZenWatch, ZenWatch 2 i ZenWatch 3, LG Watch G, LG Watch Urbane, LG Watch R i Sony Smartwatch 3. Częściowo są to zegarki, które nie doczekały się udostępnianej w lutym przez Google aktualizacji do Android Wear 2.0. Trzeba jednak pamiętać, że AsteroidOS jest obecnie kompatybilny tylko z telefonami z systemem Android, co oznacza, że ​​użytkownicy iOS nie będą w stanie z niego skorzystać.

 

 

Źródło: Wareable

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Apple i nowe telefony na 2020 rok

Opublikowane przez - 9 lipca 2019 0
Informacje z JPMorgan ujawniło, że Apple będzie próbowało zwiększyć sprzedaż iPhone w 2020 roku poprzez wprowadzenie 4 modeli. Analityce spodziewają…