Niekoniecznie zbędny gadżet – recenzja wtyczki SmartDGM PP-W162

Autor:
Oferta produktów ze stajni smart rośnie w coraz szybszym tempie, co może spowodować przesyt tematu zarówno w mediach, jak i w naszym domowym zaciszu. Czy znajdą się jednak pewne wyjątki od reguły? Swoistą perełką jest wtyczka PP-W162 od SmartDGM. Inteligentna wtyczka? Tak! Okazuje się, że nie jest to aż tak nudny gadżet, jakby mogło się wydawać…

Nie taka nudna

Czego można się spodziewać po smart-wtyczce? Podczas pierwszego kontaktu z urządzeniem, szczerze mówiąc, nie za wiele. Design jest po prostu poprawny, jakość wykonania ponadprzeciętna, ale nic poza tym. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po pobraniu dedykowanej aplikacji (podobnie jak w przypadku innych gadżetów od SmartDGM). Cała obsługa skupia się na operacjach wykonywanych za pośrednictwem telefonu, więc nic odkrywczego, jednak już konkretne funkcje robią wrażenie.

Możliwość podłączenia wtyczki pod domową sieć Wi-Fi daje całkowicie inne spektrum obsługi urządzenia. Kontrola nad podłączonymi do wtyczki sprzętami? Klasyk, jednak już zasięg obsługi to całkowicie inna bajka. Gniazdkiem można zarządzać nie tylko w obrębie sieci domowej, ale także w drodze do pracy, na lotnisku, czy podczas zamorskich wakacji. Mamy już pierwsze zaskoczenie. Co dalej?

Mądra, mądrzejsza, najmądrzejsza

Oprócz obsługi manualnej urządzenie od SmartDGM dokłada też swoje trzy grosze do panelu harmonogramów. Oczywiście jest to już gra zespołowa – my ustawiamy cykl obsługi, wtyczka wdraża plany w życie. Całkowicie solowy występ sprzętu ma miejsce w sytuacji zmiany warunków atmosferycznych. O co chodzi? Aplikacja sterująca ma dostęp do informacji pogodowych, dzięki czemu możemy skorzystać z gotowych scenariuszy obsługi, które będą dostosowane do panującej na zewnątrz aury. Upalny dzień? Klimatyzator już pracuje. Zaczynają się przymrozki? Grzejnik w gotowości. Abyśmy mieli wszystko pod kontrolą, monitorowany jest również stopień zużycia energii w czasie rzeczywistym.

Ciekawy jest również timer, dzięki któremu mamy możliwość ustawienia trybu włączenia lub wyłączenia danego urządzenia o konkretnej godzinie, konkretnego dnia, co może być zbawienne dla porannego rytuału wyjścia do pracy. Tak samo sprawa się ma z ustawieniem cyklu minutowego lub godzinowego – telewizja wyłącznie godzinę dziennie? Kwestia wtyczki!

Prawdziwy smart-house

Wtyczkę PP-W162 od SmartDGM można z czystym sumieniem określić mianem znaczącego kroku w stronę inteligentnych domów z prawdziwego zdarzenia. Śmiałe stwierdzenie, lecz oparte na konkretnej funkcjonalności sprzętu. Niewielkie rozmiary (60 × 75 × 40 mm) mogą wyłącznie utwierdzić w przekonaniu, że jest to raczej gadżecik, niż gadżet, ale nic bardziej mylnego! Wtyczka daje nam solidne podstawy pod budowę naszego smart-królewstwa, a współpraca z Amazon Echo oraz Google Home w połączeniu z ujednoliceniem standardów kompatybilności (przystosowanie do sieci 230 V) przekłada się na sprzęt spod znaku must-have.

Koncept producentów nie należy do tych bardziej oryginalnych, lecz najwidoczniej na rynku brakowało prostoty, która stałaby się fundamentem pod inne urządzenia typu smart. Nie jest to jednak dzieło wybitne, aczkolwiek na tyle przemyślane i po prostu poprawne, że z czasem SmartDGM może stworzyć własną niszę, która szybko prześcignie konkurencję. Nic dodać, nic ująć – mamy właśnie do czynienia z dobrze zapowiadającym się pionierem branży.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane