Nikon zapowiada aparat w stylu retro

Firma Nikon zaprezentowała aparat Z fc w formacie DX, który ma design w stylu retro, ale jest wyposażony w nowoczesne funkcje. Konstrukcja aparatu jest inspirowana starym aparatem filmowym Nikon FM2, który został wprowadzony na rynek w latach 80., ale elementy wewnętrzne są oparte na średniej klasy Z50.

Korpus Z fc jest w dużej mierze wykonany z tworzywa sztucznego, ma też wstawki w kolorze skóry z przodu i na górze, a także aluminiowe tarcze. Pokrętła stanowią dużą część uroku tego aparatu, oferując ręczną kontrolę nad takimi rzeczami, jak ISO, czas otwarcia migawki i kompensacja ekspozycji. Na górze znajduje się nawet mały wyświetlacz cyfrowy, który pokazuje aktualną przysłonę. Przesuwane przełączniki zostały zintegrowane z pokrętłami przełącznika trybu, przełącznika wideo/zdjęcia oraz włączania/wyłączania zasilania. Dedykowany przycisk wideo znajduje się obok mechanicznej migawki u góry.

Z tyłu Z fc ma boczny, odchylany ekran dotykowy, który jest odejściem od dolnego wyświetlacza z klapką w Z50. Jest też nieco mniejszy, 3,0 cala vs 3,2 cala w Z50, ale ma tę samą rozdzielczość 1040 tys. Wizjer elektroniczny to ten sam panel OLED o rozdzielczości 2360 tys. punktów w obu aparatach.

Aparat Z fc jest wyposażony w tę samą matrycę CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela oraz ten sam procesor obrazu EXPEED 6. Z fc ma również to samo nowe mocowanie Z, co oznacza, że ​​możesz zamontować wszystkie nowe pełnoklatkowe obiektywy z mocowaniem Z. Z fc może robić zdjęcia w tej samej serii 11 kl./s w pełnej rozdzielczości. Jakość obrazu między dwiema kamerami powinna być identyczna.

Funkcje wideo są również podobne. Z fc może nagrywać 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę z autofokusem z wykrywaniem twarzy i oczu. Jest wyjście HDMI do nagrywania zewnętrznego, a także wejście mikrofonowe do nagrywania dźwięku, ale nie ma gniazda słuchawkowego do monitorowania.

Nikon Z fc będzie dostępny pod koniec lipca w kolorze czarnym i srebrnym w cenie 960 USD, a wraz z nowym srebrnym obiektywem NIKKOR Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR za 100 USD. Będzie to możliwe dzięki nowemu obiektywowi NIKKOR Z 28 mm f/2.8 (SE) w specjalnej edycji w zestawie za 1200 USD od końca lipca.

Model Z fc będzie również dostępny w sześciu dodatkowych kolorach w ograniczonej liczbie egzemplarzy NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR za 1200 USD na stronie nikonusa.com.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane