premiera nintendo switch online

Nintendo sprzedało już 7,6 miliona konsol Switch

Nintendo ma kolejne powody do radości, japoński producent poinformował, że ich najnowsza konsola – Switch sprzedała się już w 7,63 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W wyniku tak dobrej sprzedaży włodarze Nintendo zdecydowali się podwyższyć prognozy sprzedażowe na ten rok. Teraz oczekują, że do końca pierwszego roku życia konsoli (marzec 2017 – marzec 2018) uda im się sprzedać co najmniej 14 milionów egzemplarzy Nintendo Switch.

Co ciekawe sukces konsoli mógłby być jeszcze większy gdyby nie ciągłe problemy z dostępnością konsoli. Okazuje się bowiem, że japoński producent nie do końca wierzył w tak dobrą sprzedaż swojego sprzętu i w dniu premiery rozesłał do sklepów tylko dwa miliony konsol.

Sukces Switch’a nie powinien dziwić, za przemyślaną konstrukcją idą również świetne tytuły jak: The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey. Niebawem dołączy do nich kolejny “gorący” exclusive – Xenoblade Chronicles 2.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Misfit Vapor jednak bez GPS-a

Opublikowane przez - 17 sierpnia 2017 0
Pamiętacie jeszcze smartwatch Misfit Vapor, zaprezentowany na tegorocznych targach CES? Jeśli podobnie jak ja byliście nim zainteresowani to ta wiadomość…

Meizu na MWC już 28 lutego

Opublikowane przez - 23 lutego 2017 0
Jeśli wyczekujecie informacji o nowych sprzętach od Meizu to zaznaczcie w swoich kalendarzach datę: 28 luty. Z rozesłanych przez chińskiego…