Nintendo Switch deklasuje PlayStation 4

461 0
Według najnowszych danych, w samej tylko Japonii, Nintendo sprzedało już 1,5 miliona konsol Switch. Jest to wynik ponad dwukrotnie lepszy od tego jaki osiągnęło w analogicznym okresie PlayStation 4.

PlayStation 4

W ciągu 26 tygodni od premiery w Japonii konsola Nintendo Switch trafiła do 1,5 miliona nabywców. W analogicznym okresie Sony udało się sprzedać 665 tysięcy egzemplarzy PlayStation 4. Co więcej, najnowsza konsola Sony osiągneła pułap 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy dopiero po 69 tygodniach od premiery.

Według ostatnich szacunków sprzedano już około 4,7 miliona konsol Nintendo Switch na całym świecie. Do tego należy doliczyć 13,6 miliona gier, które już zakupili użytkownicy przenośnej konsoli japońskiego producenta.

Sukces konsoli Nintendo Switch jest niepodważalny i pokazuje, że nawet w dobie potężnych smartfonów i tabletów, urządzenie przeznaczone do mobilnego grania wciąż ma rację bytu.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *