nintendo switch lite

Nintendo Switch Lite może zadebiutować już w czerwcu

Nintendo Switch wciąż sprzedaje się znakomicie. Według najnowszego raportu firmy analitycznej NPD Group, konsola japońskiego producenta była najlepiej sprzedającym się tego typu sprzętem w USA w marcu. Pomimo znakomitej sprzedaży włodarze Nintendo szykują nowy model Switcha, według najnowszych informacji zadebiutuje on już w czerwcu.

Dziennikarze agencji prasowej Bloomberg donoszą, że Nintendo Switch Lite (nazwa nieoficjalna) może zadebiutować już w czerwcu. Do oficjalnej prezentacji urządzenia ma dojść podczas targów E3 2019. Co ciekawe, jak sugeruje nam już sama nazwa nowej konsoli, będzie to “odchudzona” i odpowiednio tańsza wersja obecnie dostępnego “Switcha”.

Informacje te pokrywają się z wcześniejszymi przeciekami na temat nowych urządzeń Nintendo. Z tą różnicą, że według Bloomberga, japoński producent porzucił pomysł przygotowania wersji “Pro”, która miała otrzymać m.in. większy ekran, pojemniejszą baterię i lepsze chłodzenie.

Czy zatem nie ma najmniejszych szans na “ulepszonego” Switcha? Tego nie wiemy, jednak coraz więcej wskazuje na to, że priorytetem Nintendo stała się wersja “Lite”.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

Oferta tygodnia w Orange

Opublikowane przez - 2 października 2020 0
W aktualnej Ofercie Tygodnia operator oferuje Extra Box Huawei P40 lite ze słuchawkami bądź powerbankiem Extra Box w Planie Mobilnym…