Nokia nabywa prawa do PureView

Właściciel marki Nokia – HMD Global, nabył od Microsoftu znak towarowy PureView. Czyżby miało to oznaczać powrót kultowej serii?

nokia 808 pureview
Nokia 808 PureView

Według EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) znak towarowy “PureView” został przeniesiony z Microsoftu na HMD Global 23 sierpnia.

Warto przypomnieć, że smartfon Nokii z PureView w nazwie zadebiutował oficjalnie na targach MWC w 2012 roku. Model Nokia 808 PureView do dzisiaj może się pochwalić rekordową rozdzielczością matrycy aparatu, która wynosi w nim aż 41 Mpix! Następnie aparaty z PureView trafiał m.in do takich smartfonów jak: Lumia 920, Lumia 1020, Lumia 1520 oraz Microsoft Lumia 950.

Czy oznacza to, że możemy spodziewać się w przyszłości smartfonów z PureView? Tego niestety nie wiemy, ale warto dodać, że fiński producent tego samego dnia zarejestrował również znak towarowy “Dual Sight”, który prawdopodobnie powiązany jest z technologią, która umożliwi użytkownikom smartfonów Nokia wykonywać zdjęcia przednim i tylnym aparatem w tym samym czasie.

Dwie nowe technologie powiązane z fotografią rejestrowane tego samego dnia, przypadek? Nie sądzę.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Maciej Persona

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Powiązane

ASUSPRO BU201 dla biznesu

Opublikowane przez - 4 lutego 2015 0
ASUS prezentuje notebooka BU201 – przedstawiciela nowej biznesowej serii ASUSPRO –  12,5-calowego laptopa, którego zaprojektowano z myślą o kadrze menedżerskiej.…

LeEco ma zamiar podbić USA

Opublikowane przez - 30 września 2016 0
Chiński producent jest właśnie w swoim „złotym okresie”. Premiera flagowca Le Pro 3 i jego rewelacyjna sprzedaż pozwalają producentowi myśleć…