Nokia pozywa Apple

MobilityNewsAutor:

Już w przyszłym roku ujrzymy pierwsze smartfony Nokii po rozbracie z Microsoftem, zanim to jednak nastąpi fiński producent zdecydował się na sądową batalię z amerykańskim gigantem  – Apple.

nokia

Pierwsze pozwy trafiły już do sądów w Monachium oraz w Teksasie, sprawa dotyczy umowy zawartej jeszcze w 2011 roku na mocy, której Apple miało prawo korzystać z części patentów Nokii. Wartość umowy wyniosła około 720 milionów dolarów.

Według informacji, które podał dzisiaj fiński producent Apple bez ich zgody wykorzystał technologie i patenty, które nie były częścią umowy. Amerykanie wykorzystali “dodatkowe” patenty przy konstrukcji: iPhone-ów, iPada-ów, MacBook-ów oraz iMac-ów.

Przedstawiciele Nokii podkreślają, że przed złożeniem pozwów próbowali się porozumieć z Apple, jak najwyraźniej widać amerykański koncern nie był tym szczególnie zainteresowany.

źródło: nokia

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane

Ambitne plany Huawei

Opublikowane przez - 4 maja 2016 0
Chiński koncern zbuduje sieć własnych salonów serwisowych w Polsce, zamierza także utworzyć showroomy w największych miastach. Huawei otworzył dotąd 3…

Samsung wprowadza model Galaxy A (2016)

Opublikowane przez - 3 grudnia 2015 0
Samsung Electronics poinformował o wprowadzeniu najnowszej serii smartfonów Galaxy A, oferujących łatwą obsługę mobilnych aplikacji i rozszerzone funkcje aparatu fotograficznego.…