Nokia X71

Nokia X71 debiutuje na rynku – pierwszy smartfon producenta z kamerką do selfie w ekranie

225 0
HMD Global – właściciel praw do marki Nokia, zaprezentował dzisiaj swój najnowszy smartfon – Nokię X71, będący jednocześnie pierwszym smartfonem w portfolio producenta z kamerką do selfie zatopioną w ekranie.

Nokia była do tej pory jednym z nielicznych producentów, który pozostawał wierny designowi z widocznymi ramkami u góry i dołu ekranu. Nawet w wypadku flagowej Nokii 9 PureView nie zdecydowano się na zmiany.

Fiński producent wydaje się jednak pomału przekonywać do współczesnych trendów czego dowodem jest dzisiejszy debiut Nokii X71. Smartfon ten może się pochwalić 6,39-calowym ekranem o rozdzielczości FullHD+, który pokrywa aż 93% panelu przedniego. Ramki urządzenia ograniczono do minimum, a kamerkę do selfie (o rozdzielczości 16 Mpix) umieszczono bezpośrednio w lewym górnym rogu ekranu.

Nokia X71

Za wydajność Nokii X71 odpowiada procesor Snapdragon 660 oraz 6 GB pamięci RAM. Przestrzeni na dane użytkownika przeznaczono 128 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD.

Na tylnym panelu smartfonu znajduje się potrójny aparat główny, w którego skład wchodzą „oczka” o rozdzielczości: 48 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix. Oprócz aparatu znajdziemy tu również diodę doświetlającą LED oraz czytnik linii papilarnych.

Nokia X71 działa pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i zasilana jest przez akumulator o pojemności 3500 mAh z funkcją szybkiego ładowania (18W).

Smartfon trafi do sprzedaży 30 kwietnia w Tajwanie, gdzie wyceniono go na równowartość 1485 złotych. Spekuluje się, że Nokia X71 może trafić do Europy pod nazwą Nokia 8.1 Plus.

Maciej Persona

Dziennikarz, kulturoznawca, z zamiłowania gracz i znawca zombie. Fan polskiej fantastyki oraz cięższych brzmień. Od pracy za biurkiem odpoczywa na siłowni lub biegając.

Related Post

360 Q5 i Q5 Plus oficjalnie

Posted by - 23 sierpnia 2016 0
360 Q5 i Q5 Plus charakteryzują się metalową obudową typu unibody, podwójnym aparatem głównym oraz autorskim systemem 360 OS 2.0.…

SD-WAN od T-Mobile

Posted by - 3 września 2020 0
Deutsche Telekom B2B Europe wprowadza nowe rozwiązanie: usługi SD WAN, upraszczające budowę sieci rozległych oraz umożliwiające lepszą integrację z chmurą. W…

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *